Şirkete göre Pixel 6 sahipleri, Google’ın en yeni akıllı telefonlarını etkileyen Wi-Fi sorunlarını çözmek için bir güncelleme alacak. Kullanıcılar, Şubat 2022 aylık güncellemesine güncelleme yapıldıktan sonra meydana geldiği bildirilen Wi-Fi bağlantı sorunlarından etkilendi ve akıllı telefonun veya ağ ayarlarının sıfırlanmasının bu sorun için geçici bir çözüm olduğu bildirildi. Google, az sayıda kullanıcının etkilendiğini belirtirken, Google’a göre, etkilenenlerin düzeltmenin kullanıma sunulması için bir sonraki aylık güncellemeye kadar beklemesi gerekecek.

Google yakın zamanda yanıtladı Reddit’teki bir kullanıcıya, 8 Şubat’ta Pixel 6 el cihazında Wi-Fi’nin sürekli olarak kapatıldığını bildiren kullanıcı, bağlantının kesilmesinin akıllı telefon uykudayken meydana geldiğini ve manuel olarak yeniden bağlanması gerektiğini not etmişti. . Gönderi daha sonra kullanıcı tarafından Android 12L Beta 3’ü 10 günden fazla denedikten sonra sorunla karşılaşmadıklarını ortaya çıkarmak için güncellendi.

“Biraz araştırmadan sonra, temel nedeni belirledik ve çok az sayıda cihazı etkilediğini belirledik. Elbette bunun kötü bir deneyim olduğunun farkındayız ve Mart ayında kullanıma sunulacak bir sonraki Google Pixel Güncellemesinde kullanılabilecek bir yazılım düzeltmesini hemen geliştirdik” dedi. Ne yazık ki, sorundan etkilenen kullanıcıların soruna yönelik bir düzeltme alabilmek için gelecek aya kadar beklemesi gerekecek.

Benekli Şubat ayının başlarında, Wi-Fi hatası şu anda belirli Pixel 6 ve Pixel 6 Pro sahiplerini etkiliyor; ekran kapalıyken Wi-Fi otomatik olarak kapatılırken bazı kullanıcılar Wi-Fi bağlantısını tekrar açamıyor. Kullanıcılar, uyarlanabilir bağlantıları devre dışı bırakmak, ağ ayarlarını sıfırlamak ve hatta akıllı telefonlarını sıfırlamak gibi geçici çözümleri denemiş, bozuk Wi-Fi işlevselliğinden şikayet etmek için topluluk forumlarına gitmişti.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun da Aralık ayı sonlarında kamera ve navigasyon hatalarından ve bu akıllı telefonun mobil ağ hizmetini kaybetmesine neden olan bir hatadan muzdarip olduğu bildirildi. Akıllı telefon için Aralık 2021 güncellemesi, çağrı düşüşleri raporlarının ortaya çıkmasından sonra duraklatıldı ve şirket bir güncelleme yayınladı. ifade sorunu kabul etmek ve kullanıcıları Ocak ayında yapılacak bir yazılım güncellemesinin sorunu çözeceği ve şirketin akıllı telefonlarına yeni özellikler ekleyeceği konusunda bilgilendirmek.
genel-8

Bir cevap yazın