Çevrimiçi ticaret, 2020’de rekor bir yılın ardından geçen yıl daha da konsolide oldu. E-ticaretin perakende ticaretteki payı artık %15’e yaklaşıyor. Perakendeciler, sitelerini geliştirmek ve yeni müşteriler kazanmak için bu müreffeh dönemden yararlanıyor. Fnac-Darty grubu, yenilenen bir ortaklık aracılığıyla veri stratejisini yeniden düşünmek için Google Cloud’un teknolojisine ve uzmanlığına güveniyor.

Bu işbirliğinin amacı, Fnac-Darty’nin geçen yıl stratejik planıyla hızlandırdığı dijital dönüşümünü hızlandırmasını sağlamaktır. Her gün. Fnac-Darty, Google Cloud teknolojilerine güvenerek, çok kanallı satın alma sürecini üstlenirken müşterilerine zenginleştirilmiş teklifler sunmayı amaçlıyor.

“Kararlı bir oyuncu olarak, müşterilerimizin seçimlerini netleştirmelerine yardımcı oluyoruz. Google ile bulut ve veri çevresinde, Fransız dağıtım pazarında benzeri görülmemiş ve öncü olan bu işbirliği sayesinde, müşterilerimiz çevrimiçi alışveriş yolculukları sırasında daha akıcı, daha kişiselleştirilmiş ve farklılaştırıcı bir deneyimden faydalanacaklar.” , Fnac CEO’su Enrique Martinez dedi. -Darty.

Yakında devreye alınacak daha güçlü bir arama motoru

Ana duyurular arasında Fnac-Darty, bir basın açıklamasına göre “kolaylaştırılmış, kişiselleştirilmiş ve zenginleştirilmiş” bir çevrimiçi alışveriş deneyimi oluşturmak için Google Cloud Perakende Arama çözümünü Fnac.com ve Darty.com sitelerine dağıtacak.

Google Cloud’un Fransa direktörü Anthony Cirot, ZDNet’e şunları söylüyor: “Katma değerli hizmetlerde amaç, müşteriyi endişelerin merkezine koymaktır”. “Google Cloud Perakende Arama çözümü, potansiyel alıcıların aradıklarını bulabilmeleri için arama araçlarını optimize etmeyi amaçlıyor” diyor. Çözüm, Google’ın arama motorunun gücünden ve teknolojisinden yararlanırken, aynı zamanda ilk kez bir Fransız distribütör tarafından uygulanıyor.

Bu entegre arama motoru, ticari sitelerin bir numaralı sorununu çözüyor: müşteriyi terk etme. Bu sorunu çözmek için, arama yöntemleri ve ürün özellikleri, örneğin resimleri arama çubuğuna entegre etme veya sesli bir istekte bulunma olasılığı ile yeniden tasarlanacaktır. “Uzun bir süredir, çoğu arama sitesi ürünleri dizine ekledi. Ancak bugün, araştırmayı daha karmaşık hale getiren ve önemli miktarda veri oluşturan bir dizi özellik üzerinde daha fazlayız” diye açıklıyor Anthony Cirot.

çok kanallı deneyim

Ayrıca Fnac-Darty, veri analizi ve işleme, makine öğrenimi ve yapay zeka araçlarını platformlarına entegre etmeyi de planlıyor. Google, markanın büyük veri gölünü oluşturmak için ihtiyaç duyduğu teknolojileri sağlıyorsa, hangi kullanım senaryolarının öncelikli olarak dağıtılacağına nihai olarak Fnac-Darty karar verir. Ve bunlar “sayısız ve değer taşıyan” olacaklardır, perakendeciyi belirtir, diğer şeylerin yanı sıra promosyon yönetiminin iyileştirilmesini, talebin tahmin edilmesini veya müşteri “kayıplarının” önlenmesini çağrıştırır.

BigQuery gibi bileşenler, farklı veri kaynaklarına erişmek ve bunları analiz etmek için Fransız grubun kullanımına sunulacak. Anthony Cirot, bu derinlemesine çalışmanın “dijital ve fiziksel dünya arasında kusursuz bir deneyim” yaratılmasına katkıda bulunduğunu söylüyor. Omnichannel aynı zamanda 2025 yılına kadar cirosunun en az %30’unu web’de sağlamak isteyen Fnac-Darty’nin öncelikleri arasında yer alıyor ve bunun yarısı çok kanallı.

Fnac-Darty ekiplerinin yeni iş senaryoları bulmasını sağlamak için Google Cloud, grubu eğitimlerde de destekleyecek. Ekipler, veri ve yapay zekanın zorlukları ve kültürü hakkında dahili olarak bilgilendirilecek. Anthony Cirot, özellikle Hackathonların düzenleneceğini söylüyor. Amaç: çalışanları bu yeni dijital kullanımlara alıştırmak ve hızlı bir şekilde “minimum uygulanabilir ürünler” tasarlamalarına yardımcı olmak.genel-15

Bir cevap yazın