Bethesda Softworks önemli bir dönüm noktası duyurdu – Bethesda.net başlatıcısına veda etmeye karar verdi.Bunun yerine Bethesda, oyuncuları tamamen dijital dağıtım platformu Steam’e taşıyor. Geliştiricilere göre, Nisan ayı başlarında kullanıcılar oyunlarını ve cüzdanlarını bir Steam hesabına aktarabilecekler. Bethesda, tüm oyun kütüphanesini ve cüzdanı Steam’e aktarmanın mümkün olacağını, Bethesda.net hesap verilerinin kaybolmayacağını vurguluyor.

Kaydedilen oyunlar da birçok ürün için taşınacaktır. Bazı durumlarda, bu, belirli eylemleri manuel olarak gerçekleştirmenizi gerektirir. Oyuncular, yetkilendirme gerektiren oyunlarda oturum açmak için Bethesda.net kimlik bilgilerini kullanmaya devam edebilecekler. Bethesda.net hesabı silinmeyecek. Web sitesinde ve oyunlarda kullanılmaya devam edecek. Ayrıca, gelecekteki ürünlerde tüm Bethesda.net hesapları için desteğin devam etmesi planlanmaktadır.

Oyuncular, Bethesda.net başlatıcısını ve üzerinde bulunan oyunları Mayıs ayına kadar kullanabilecekler. Mayıs ayından itibaren, oyunlara erişmek için Bethesda.net Launcher’ı kullanma özelliği artık kullanılamayacak.genel-22

Bir cevap yazın