Evet, Windows 11, Amazon mağazasından bir sürü Android uygulaması çalıştırabilir, ancak bunlardan yararlanmak için giriş düzeyinde olmayan donanıma ihtiyacınız olabilir.

Windows 11 bir dizi minimum donanım gereksinimi ile birlikte gelirgibi AMD, Intel veya Qualcomm işlemci en az 1 GHz çift çekirdek, 4 GB RAM, 64 GB kullanılabilir depolama alanı vb. Sonuç olarak, mevcut birçok iş ve tüketici bilgisayarı Windows 11’e geçmedi.

Android uygulamalarını Windows 11’de çalıştırmak daha da büyük engeller içerir. tarafından etkinleştirilen Android işlevselliği Android için alt sistem Windows 11’in yeni sürümü çok fazla ilgi gördü, ancak 5 Ekim’de tüketici sürümüne girmedi. Ancak Microsoft, bu ayın başlarında Windows 11’in tüketici sürümünü Amazon Appstore’dan 1.000 oyun ve uygulamayla (başlangıçta yalnızca 50’ye kıyasla) piyasaya sürerek düzeltti.

Microsoft’un erken sürüm notları, Windows 11’de Android uygulamalarını çalıştırmanın kolay bir yolunu önerdi: Amazon Appstore Preview’ı Microsoft Store üzerinden yüklemeniz yeterli.

Ama bugün, Windows aracılığıylaMicrosoft bize yeni Windows 11’de Android uygulamalarını çalıştırmak için destek sayfası, RAM, CPU modelleri ve depolama türünü kapsar. Sorumluluk Reddi: Bu, giriş seviyesi donanıma sahip olanlar için hoş bir okuma değil.

Android uygulamalarını Windows 11’de çalıştırmak için Windows 11’i çalıştırmak için yalnızca 4 GB RAM’e değil, 8 GB’a da ihtiyacınız olacak ve bu yalnızca minimumdur. Microsoft’un “önerilen” eklenti belleği 16 GB’dir, bu da Surface Laptop 4’ün giriş seviyesi 8 GB RAM yapılandırmasının bile zar zor yeterli olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, RAM’inizi yükseltmeniz veya giriş seviyesi konfigürasyonundan daha yüksek konfigürasyona sahip yeni bir PC seçmeniz gerekebilir.

Surface Laptop 4 durumunda, 8 GB RAM’li Intel Core i5 sürümü için başlangıç ​​fiyatı 760 € olan 16 GB yapılandırma için 1,649 € ödemeniz gerekecek Microsoft’un Android uygulamalarını çalıştırmak için önerdiği

Microsoft Surface Laptop SE gibi rakip Windows 11SE Chromebook’lardan birini satın aldıysanız Android uygulamalarını kullanmayı düşünmeyin bile. Bir ile donatılmıştır Intel Celeron N4020 veya N4120 işlemci, ancak Microsoft, Android uygulamaları için minimum Intel işlemcisinin 8. Nesil Intel Core i3 veya daha iyisi olduğunu söylüyor. Aynı şey için de geçerli Eğitim için Dell Latitude 3120 ve 3120 2’si 1 Aradabir Celeron işlemciye ve yakın zamanda duyurulan diğer Windows 11 SE dizüstü bilgisayarlara sahip.

Windows 11’de Android için minimum gereksinimleri karşılayan diğer işlemciler, AMD’nin Ryzen 3000 (minimum) veya daha iyisi ve Qualcomm’un Snapdragon 8c (minimum) veya daha iyisi.

Ayrıca, sabit diskli (HDD) bir PC’niz varsa, Windows 11 altında Android uygulamalarını çalıştırmayı denemeyin; Microsoft’a göre bir SSD’ye ihtiyacınız olacak.

Microsoft, kullanıcıların Android uygulamalarını çalıştırmak için Windows 11’de sanallaştırmayı etkinleştirmeleri gerekeceğini not eder.


Kaynak: “ZDNet.com”genel-15

Bir cevap yazın