Microsoft kısa süre önce, diğer şeylerin yanı sıra Android uygulamaları için uzun zamandır beklenen desteği getiren bir Windows 11 güncellemesi yayınladı.Ve şimdi, güncellemenin yayınlanmasından birkaç gün sonra, bu özelliğin kendi sistem gereksinimleri olduğu ve Windows 11’inkinden daha yüksek olduğu biliniyordu.

Android uygulamalarını çalıştırmak için 8 GB RAM’e sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacak ve bu minimum miktardır, önerilen miktar ise zaten 16 GB’dir. Ayrıca bir SSD’ye ihtiyacınız var.

İşlemci gereksinimleri de vardır. Herhangi bir temel CPU çalışmayacaktır. Intel işlemcilerden bahsediyorsak, bu en az Core i3 olmalıdır, AMD için son iki neslin (Ryzen 3000 veya Ryzen 5000) herhangi bir işlemcisi olmalıdır ve ayrıca Qualcomm Snapdragon 8c tabanlı bir bilgisayar kullanabilirsiniz veya daha güçlü bir Arm çözümü.

Microsoft web sitesi, bilgisayarın belirtilen gereksinimleri karşılaması gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda, Windows 11’in en azından bazı gereksinimlerin karşılanmadığı bir bilgisayarda bir Android uygulamasının çalışmasına izin verip vermeyeceği henüz belli değil.genel-22

Bir cevap yazın