Gençleri konu alan filmlerin gösterildiği Berlinale yarışma serisinde kız kızlar kızlar aday oldu.

Girls Girls filminde başrolleri Eleonoora Kauhanen (Rönkkö), Linnea Leino (Emma) ve Aamu Milonoff (Mimmi) oynuyor. Fotoğraf: İlkka Saastamoinen

Pia Parkkinen,

Markku Haavisto

Berlin Film Festivali’nde yarışma serisinde aday gösterildi Alli Haapasalon tarafından kontrol kızlar kızlar kızlar Berlin Film Festivali’nde Kristal Ayı Ödülü’nü alamamıştı. Haapasalo’nun filmi, gençlerle ilgili filmlerin gösterildiği Generation 14plus yarışma serisinde aday gösterildi. Bu seride Fin filmi yerine Kristal Ayı ödülüne layık görüldü. Clare Weiskopfin ve Nicolas van Hemelryckin film için Alis.

Film Festivali’nde ana ödül Altın Ayı’ya verildi Carla Simonin yönettiği bir film için Alcarras. Hong Sangsoon’un yönettiği film Gümüş Ayı Ödülü’nü kazandı. Romancının Filmi (So-seol-ga-ui Yeong-hwa). Alman Berlinale dünyanın en büyük film festivallerinden biridir ve film festivali ödülleri uluslararası bir jüri tarafından verilmektedir.

kızlar kızlar kızlar gençlerle ilgili filmlerin gösterildiği Generation 14plus serisinde yarıştı. Ilona Ahdin ve Daniela Hakulisen senaryo, birbirinden çok farklı üç genç kızın hayatını takip ediyor. kızlar kızlar kızlar çocukluk ve yetişkinlik arasında görülmesi gerektiğini anlatır.

başrol Sabah Milonoff, Eleonoora Kauhanen ve Linnea Leino. Mimm, Rönkkö ve Emma’yı oynuyorlar, sınırlarını deneyerek ve kimliklerini arıyorlar.

Yle ile önceki bir röportajda yönetmen Haapasalo, filmin bir kız arkadaşın ne olabileceği ve nasıl sunulduğu fikrini sorunsallaştırdığını söyledi. Kusurlu olma fikri, diğer şeylerin yanı sıra kostüm tasarımında ve kılık değiştirmede beslenmiştir.

Film, Ocak ayında Sundance’deki en önemli Kuzey Amerika film festivalinde seyirci ödülü kazandı.

Festivalin yarışma serisine giren ilk uzun Fin filmi oradaydı.

kızlar kızlar kızlar Avrupa prömiyerini Berlin’de yaptı. 14 Nisan’da Finlandiya’da vizyona girecek.genel-28

Bir cevap yazın