• Bulut Altyapısı Yetkilendirme Yönetimi (CIEM) Kurumsal Bulut Sitesini Güvenceye Alma Teklifi – Görünürlüğü Merkezileştirme ve İş Güvenini İyileştirme
  • Uygulama Sahiplerinin BT Müdahalesi Olmadan Kullanıcı Erişimini Kontrol Etmesini Sağlayan Uygulama Yönetimi Çözümü
  • Sürekli İnovasyon ve Entegrasyon, Müşterilerin Kimlik Güvenliği için Parçalanmış Bir Yaklaşımdan Bütünsel Bir Yaklaşıma Geçmesine Yardımcı Olma Taahhüdünü Güçlendiriyor

ALISO VIEJO, KALİF. — 14 Şubat 2022 – Tek KimlikBirleşik kimlik güvenliğinde bir lider olan bugün, işletmelerin bulut altyapısı nesneleri için yönetişimi ve ayrıcalıklı erişimi desteklemesini sağlayan Tek Kimlik Bulut Altyapısı Yetkilendirme Yönetimi’nin (CIEM) kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu yenilik, Uygulama Yönetimi modülü ve Microsoft Teams’e yönelik yeni bir bağlayıcı gibi diğer yeni sürümlerle birlikte, tümü One Identity’nin bulut öncelikli Birleşik Kimlik Güvenlik Platformunun temelini oluşturur ve müşterilerin kimlik güvenliğine yönelik bir adım daha atmalarına olanak tanır. bütünsel bir şekilde.

Dijital hızlanma ve buluta geçiş, küresel ölçekte dijital kimliklerde önemli bir artışa ve dolayısıyla saldırı yüzeyinin artmasına neden oldu. Buna göre Gartner2023’te güvenlik hatalarının yüzde 75’i kimliklerin, erişimin ve ayrıcalıkların yetersiz yönetiminden kaynaklanmaktadır. CIEM, bulut altyapısında erişimi yönetmek ve en az ayrıcalığı uygulamak için ortaya çıkan standarttır.

One Identity, IGA ve PAM’nin kesiştiği noktada CIEM’e hitap eder. Bulut platformu yetkilendirmeleri ve altyapı nesnelerinde görünürlük için yönetişim yeteneklerini geliştirmek için mevcut IGA yeteneklerinden yararlanır. Teklif aynı zamanda mevcut PAM yeteneklerinden de yararlanarak, birden çok ortam ve platformda ayrıcalıklı erişimi güvence altına alma, kontrol etme, izleme, analiz etme ve yönetme yeteneğini daha da geliştirir. Sonuç, kuruluşların yönetişim ilkesini bulut altyapı nesnesine genişletmesine ve bulut nesnelerine ayrıcalık erişimini yönetmesine olanak tanıyan bir çözümdür.

One Identity’nin CIEM çözümü, tüm müşterilere, işletmelerin görünürlüğü merkezileştirmesine ve anormallikleri algılamasına ve bunlara yanıt vermesine yardımcı olan, bulut öncelikli bir SaaS bağlayıcısı olarak sunulur. Teklif, işletmelerin işgücü için doğru boyutta izinlere sahip olmasını ve nihayetinde genel siber güvenlik duruşunu iyileştirmesini sağlar.

Ayrıca dijital ivme, kuruluşların uygulama benimseme sıklığında önemli bir artışa neden oldu. Bu uygulama patlaması, güvenli uygulama erişimini basitleştiren ve uygulama benimsemeyi otomatikleştiren ve merkezi olmayan hale getiren yenilikçi yönetişim çözümlerine yönelik güçlü bir müşteri ihtiyacına neden oldu. One Identity’nin Uygulama Yönetimi modülü, kuruluşların yeni hizmetler oluşturmasına veya güncellemesine, uygulamaları yönetmesine ve kullanıcı yetkilerini ve rollerini yönetmek için ortak bir çerçeve sağlamasına yardımcı olur. Bu modül, işletmelerin tüm uygulama yaşam döngüsünü yönetmesine olanak tanır, böylece mevcut BT kaynakları üzerindeki yükü azaltırken manuel süreçleri düzene sokarak genel güvenliği artırır.

Microsoft Teams gibi işbirliği araçları da dijital hızlanma çağında bir nimet gördü. Dünya çapındaki salgın, Microsoft ekiplerini çoğu kuruluş için kritik bir görev düzeyine yükseltti; bu da, kimlik için birleşik bir yaklaşımın Teams’e genişletilmesinin esas olduğu anlamına geliyor. One Identity Microsoft Teams bağlayıcısı ile işletmeler, Ekipler ve kanallar üzerinde Oluşturma, Okuma, Güncelleştirme ve Silme (CRUD) işlemlerinin yürütülmesi, Ekip sahiplerinin yönetimi ve denetimi iyileştirmek için iş süreçlerinin oluşturulması gibi gelişmiş denetimlerden yararlanabilir. gözetim.

Rima Pawar Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Rima Pawar, “Günümüzde işletmeler, kötü aktörler kimlik güvenliğine yönelik parçalı bir yaklaşımın yarattığı boşluklardan yararlanmaya devam ederken, uğraştıkları çok sayıda kimliği korumak için tek duraklı bir çözüm arıyorlar” dedi. One Identity’de. “One Identity, kuruluşların erişim haklarını yönetmek için parçalanmış bir stratejiden bütünsel bir stratejiye geçmelerine yardımcı olmaya odaklanarak sürekli olarak bulut için oluşturulmuş çözümler geliştirmek ve sunmak için fırsatlar arıyor. Bu yeni CIEM, Application Governance ve Teams modülleri yalnızca Birleşik Kimlik Güvenlik Platformumuzu güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda müşterilerimize parçalarının toplamından daha fazla toplam değer sağlıyor.”

One Identity’nin CIEM çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: burada.

One Identity’nin Uygulama Yönetişimi Modülü hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: burada.

Tek Kimlik Hakkında

One Identity, müşterilerin genel siber güvenlik duruşlarını güçlendirmelerine ve iş için gerekli olan kişileri, uygulamaları ve verileri korumalarına yardımcı olan birleşik kimlik güvenliği çözümleri sunar. Unified Identity Security Platformumuz, kuruluşların sınıfını değiştirmesini sağlamak için sınıfının en iyisi Kimlik Yönetimi ve Yönetimi (IGA), Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM), Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) ve Active Directory Yönetimi ve Güvenliği (ADMS) özelliklerini bir araya getirir. kimlik güvenliğine bütüncül bir yaklaşıma bölünmüş bir yaklaşım. One Identity, dünya çapında 5.000’den fazla kuruluş için 250 milyondan fazla kimliği yöneterek güvenilir ve küresel ölçekte kanıtlanmıştır. Daha fazla bilgi için ziyaret edin http://www.oneidentity.com.siber-1

Bir cevap yazın