Herhangi bir Final Fantasy oyunundaki en büyük an, tartışmasız bir şekilde, çokça anılan Final Fantasy VI tren suplexidir, ancak ne yazık ki, bu ay çıkacak olan Pixel Remaster, bu harika anı mahvetti – ve daha da kötüsü, Square Enix bunun reklamını yapıyor.

Bu haftanın başlarında, Final Fantasy VI Pixel Remaster’ın 23 Şubat’ta çıkacağı ortaya çıkmıştı – önce tesadüfen ve ardından Square Enix tarafından doğru bir şekilde onaylandı. Birkaç kez ertelendi, ancak sonunda nihayet ortaya çıkıyor gibi görünüyor ve ilk ekran görüntüleri umut verici görünüyordu.

Final Fantasy Pixel Remasters, yeniden düzenlenmiş bir retro piksel tarzında “tamamen yeni grafikler” sunuyor ve bu nedenle hayranlar, önceki remaster’lara göre biraz daha ilerlemeyi umuyordu. Square Enix, Final Fantasy VI’yı göstermek için bugün Twitter’a gitti ünlü meme hayalet tren patronunun Sabin’den bir suplex alması – ancak, hayranlar ünlü güreş hareketiyle her şeyin doğru olmadığını çabucak fark ettiğinden, bu yayıncının umduğu galibiyet değildi.

Aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi, Sabin hala treni ekranın dışına taşıyor ve yere çarpıyor, ancak tren boyunca doğru yol kalıyor. Bir suplex’te, rakibin sırt üstü durması gerekiyor – orijinal SNES versiyonunda olan şey bu, tren geri geldiğinde ters çevrildiği için. Bu, “suplex” adına yanlış gelen yeni sürümden hem daha komik hem de daha doğru.

Tren suplexi gerçekten de Final Fantasy’nin en büyük anlarından biri, bu yüzden Final Fantasy VI Pixel Remaster’ın 23 Şubat’taki çıkış tarihine yaklaşırken bu hatanın düzeltileceğini umuyoruz.oyun-2

Bir cevap yazın