Santa Clara, Kaliforniya — 9 Şubat 2022 – Güvenli bulut ağının öncüsü Aviatrix, yeni güvenlik özelliklerini duyurdu. ThreatGuard ile ThreatIQ tm. Aviatrix ThreatIQ™, yeni yetenekleriyle artık sürekli Ağ Davranışı Analitiği, bulut ağ dokusunda yerleşiktir. Bir temel oluşturmak için parmak izi iş yükü ve trafik özellikleri, analizler her ortam için özelleştirilir, zamanla gelişir ve imza tabanlı tehdit savunmalarını tamamlayıcıdır.

ThreatGuard ile ThreatIQ tm Aviatrix çoklu bulut veri düzlemine güvenliği yerleştirir ve her ağ düğümünün güvenlik denetimi ve uygulaması sağlamasına olanak tanır. Ağ veri düzleminde yerleşik olarak bulunan dağıtılmış tehdit görünürlüğü ve kontrolü, kötü niyetli hedeflere giden trafiği tanımlar ve ilke tabanlı otomatik iyileştirmeyi güvenli bir şekilde sağlar.

PACCAR Dijital Hizmetler Direktörü Dallas Thornton, “PACCAR’ın bulut altyapı ekibinin önceliği, gelişen tedarik zinciri ortamını desteklerken aynı zamanda müşterilere yeni küresel bağlantılı hizmetler sunarak işimizin ve müşterilerimizin dinamik ihtiyaçlarına hızla yanıt vermektir” dedi. . “Aviatrix, çoklu bulut ağ altyapımıza yerel olarak gelişmiş güvenlik katmanı eklerken yeni iş yetenekleri sunmamızı sağlayan mimarimizin kritik bir parçası.”

Ağ Katmanında Bulutun Güvenliğini Sağlama – Güvenliğe bulut merkezli bir yaklaşım getirmenin zamanı geldi.

Aviatrix Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bryan Ashley, “Güvenlik zorlukları, bulutta giderek artan gözenekli maruziyet ve tek bir çevre olmaksızın gelişmeye devam ediyor” dedi. Müşterilerimiz, iş açısından kritik altyapılarını güvence altına almaya ve bulut güvenlik duruşlarını geliştirmeye yardımcı olmak için Network Behavior Analytics gibi çoklu bulut yerel yetenekleri arıyor.”

Tek Başına Geleneksel Çözümler Boşluklar Bırakıyor

İmza tabanlı geleneksel çözümler, bulut farkında değildir, yalnızca tek bir inceleme noktası içerir ve eski bir operasyonel modelle çalışır.

Bu, işletmeyi veri kaybı, sızma ve kaynak kaçırma gibi kabul edilemez iş risklerine karşı savunmasız bırakarak, potansiyel olarak yıkıcı finansal etkilere, ayrıca müşteri güveni kaybına ve çevikliğin önemli ölçüde azalmasına neden olur.

Accenture Federal Services Kıdemli Müdürü Yves Vazquez, “Şirketler ve devlet kurumları, genel bulutun nasıl tamamen yeni risk vektörleri getirdiğinin farkındalar, ancak bu riske uygun şekilde bir mimari geliştirmek ve işletmek için mücadele etmeye devam ediyorlar” dedi. “Aviatrix, güvenli bulut ağ mimarilerini geliştirmeye çalışan ortak hükümet müşterilerimizi desteklemeye odaklanıyor.”

Ağ Davranışı Analitiği – İş Değeri

İle Ağ Davranışı Analitiği dahil TehditIQ, Aviatrix müşterileri, güvenlik riskinin azalmasıyla sonuçlanan gelişmiş bir güvenlik duruşundan yararlanır. Güvenlik, sonradan düşünülen bir “bolt-on” yerine doğrudan bulut ağınıza entegre edilirken, proaktif yaklaşım bilinmeyen tehditleri belirleme süresini kısaltır.

Dağıtılmış Teftiş ve Kontrol için Altyapı Maliyetinin Azaltılması

Buna göre IBM 2021 Veri İhlali Maliyeti Raporu“Bir veri ihlalinin ortalama toplam maliyeti, yıldan yıla yaklaşık %10 artarak 4,24 milyon $’a yükseldi), son yedi yıldaki en büyük tek yıllık maliyet artışı….Maliyetler, daha olgun bir güvenlik duruşuna sahip kuruluşlar için %80 daha düşüktü. Yapay zeka ve otomasyon (güvenlik anormalliği tespiti için).”

Bir ihlali tespit etmek ve kontrol altına almak için gereken süreyi ve maliyeti azaltarak, Ağ Davranışı Analitiği içinde TehditIQ mevcut güvenlik yatırımlarını tamamlarken altyapı maliyetlerini azaltın.

ThreatGuard ile ThreatIQ hakkında daha fazla bilgi

Trafiği ağdan geçerken gerçek zamanlı olarak inceleyerek, ThreatGuard ile ThreatIQ NGFW ve diğer eski çözümler gibi geleneksel ağ güvenliği yaklaşımları tarafından potansiyel olarak kaçırılan faaliyetlere daha derin bir görünürlük sağlar. Aviatrix çoklu bulut veri düzleminde yerleşik olarak bulunan bu yetenekler, her ağ düğümünün trafik denetimi ve yaptırımı sağlamasına olanak tanırken, tanımlanan tehditlerin ilke tabanlı otomatik iyileştirmesi, manuel idari işlem ve incelemeyle gecikmeleri ortadan kaldırır.

Aviatrix Güvenli Bulut Ağı

Aviatrix güvenli bulut ağı, yazılım tarafından dağıtılır ve kurumsal müşteriler tarafından çalıştırılır. Yazılım, her bulut sağlayıcısına özgü basitliği ve otomasyonu sürdürmek için yerel bulut yapılarını doğrudan programlar. Aviatrix, bir veya daha fazla genel bulut kullanan kuruluşlar için gelişmiş ağ iletişimi, güvenlik, otomasyon ve ikinci gün operasyonel görünürlük sağlar. Günümüzün bulut dönüşümü ile kuruluşlar, bulut ağlarını, kuruluşların herhangi bir genel bulutta tutarlı olan tekrarlanabilir bir ağ ve güvenlik mimarisi tasarlaması, dağıtması ve çalıştırması için referans mimari olan Çoklu Bulut Ağ Mimarisine (MCNA) dayalı olarak tasarlıyor.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

ThreatGuard ile ThreatIQ, Aviatrix, yetkili ortaklar ve genel bulut pazarlarından hemen edinilebilir. ThreatGuard ile ThreatIQ hakkında daha fazla bilgi mevcuttur burada.

Aviatrix Hakkında

Güvenli bulut ağının öncüsü olan Aviatrix, bulutta yerel basitlik ve otomasyon ile kurumların ihtiyaç duyduğu gelişmiş bulut ağı, ağ güvenliği ve operasyonel görünürlük sunar. Dünya çapında 550’den fazla müşteri, herhangi bir genel bulutta tutarlı olan tekrarlanabilir bir ağ ve güvenlik mimarisi tasarlamak, dağıtmak ve işletmek için Aviatrix ve kanıtlanmış çoklu bulut ağ referans mimarisinden yararlanıyor. Aviatrix, endüstrinin ilk ve tek çoklu bulut ağ sertifikası (ACE) ile birleştiğinde, BT’yi buluta dönüşüme öncülük etmesi ve hızlandırması için güçlendiriyor. Daha fazla bilgi edinin Aviatrix.com.siber-1

Bir cevap yazın