Kayıp Ark’taki altın hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Smilegate’in yeni MMO’su ücretsiz bir oyundur, yani kendi farklı oyun içi para birimlerine sahiptir. Bazıları öncelikle oyun içi eylemlerle kazanılabilirken, diğerleri gerçek para kullanarak ödediğiniz premium para birimleridir. Kayıp Ark altını ikisi arasında bir yerdedir ve bilmeniz gereken her şeyi açıklamak için bu kılavuzu bir araya getirdik.

Lost Ark altını, esas olarak oyuncular arasında alınıp satılan bir para birimi olarak kullanılır, ancak aynı zamanda oyunda bulunan bazı donanım yükseltme sistemlerini de besler. Şu anda aralarında paylaşılan yedi para biriminden biridir. Tümü bir oyuncunun hesabındaki karakterlerdir ve birincil ücretsiz oyun içi para birimi olan gümüşten çok daha nadirdir.

Oyuncular arasında altın ticareti yaparken ödemeniz gereken bir vergi vardır. Bu, genellikle altın maliyeti olan oyun içi müzayede evinde bir şeyler alırken veya satarken de geçerlidir. Altın, bir oyuncunun özel evini döşemek veya hatta mavi kristaller gibi premium para birimine dönüştürmek gibi şeyler için de kullanılabilir.

Kayıp Ark’ta altın nasıl elde edilir

Oyunun sonunda teçhizatı yükseltmek için altının ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, onu nasıl elde edeceğinizi bilmek isteyeceğinizi düşünüyoruz. En basit yol, kristalleri satın almak ve onları altınla takas etmek için gerçek parayı kullanmaktır, ancak bundan kaçınmak istediğinizi varsayarsak deneyebileceğiniz birkaç şey daha var:

  • tüccarlar – Tüccarlar tarafından satılan bazı sınırlı ürünler müzayede evinde aranır, böylece onları satın alabilir ve sonra kâr için çevirebilirsiniz
  • işçiliği öğeleri – çoğu MMO’da olduğu gibi, oyuncuların hazırladığı eşyaları satmak da iyi bir gelir kaynağı olabilir
  • Baskınlar ve Zindanlar – Bazı Kaos Zindanlarında altın bulabileceğiniz gizli odalar bulunur ve değerli ganimetler müzayede evinde de satılabilir. Guardian baskınları, onları ilk tamamladığınızda size altın da verir.
  • rapor – herhangi bir NPC için ilişki kurmak, size değişen miktarlarda bir kerelik altın ödüller kazandırır
  • Ağ geçidi haritaları – ortak Yolculuk Görevlerine bağlı, bir geçit için bir geçit haritasının tamamlanması altın ödüllerle birlikte gelir
  • macera adaları – bunlar atılabileceğin günlük maceralardır. Tüm macera adalarında altın ödülleri olmasa da, öğe seviyenize göre altın elde edebilirsiniz.

Müzayede evini veya oyuncudan oyuncuya alım satımı içeren herhangi bir plan için, listeleme ücretleri ve/veya vergiler için bir başlangıç ​​altın rezervine ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Son ve potansiyel olarak kazançlı bir altın kaynağı, Una görevleri. Bu günlük ve haftalık görevler, daha sonra jetonlara dönüştürebileceğiniz puanlar toplar. Yeterince jeton biriktirin ve size değişken miktarda altın kazandıracak eşyalar satın alabilirsiniz. Örneğin:

  • 80 Una jetonu size bir Altın Keseen azından değer 200 altın
  • 200 Una jetonu size bir Altın Sandıken azından değer 600 altın
  • 500 Una jetonu size bir altın tabuten azından değer 1.250 altın

Bunlara ek olarak, çeşitli kademelerin tümü, hafif ve ağır Altın Plakalar ve hatta daha da fazla altın değerinde bir Altın Külçe düşürme şansına sahiptir. Altın Külçe, sizin için bir damla alacak kadar şanslıysanız, size fazladan 10.000 altın verebilir.

Bunun gibi daha: PC’deki en iyi MMO oyunları

Lost Ark’taki altın hakkında bildiğimiz her şey bu. Daha fazla rehberimiz var, bu yüzden bizi izlemeye devam edin, ancak bu arada Lost Ark’ın Steam’deki oyuncu sayılarının nasıl çok yüksek olduğunu ve oyunun henüz çıkmadığını okuyabilirsiniz. .oyun-2

Bir cevap yazın