gelince işbirliği yapmak Yeni araştırma, meslektaşlarıyla birlikte, çoğu çalışanın Microsoft Teams yerine Slack kullanma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu.

Ancak iş yapmaya gelince video konferans aramalar, muhtemelen insanlar Slack yerine Teams kullanıyor olacak.

SaaS istihbarat firması Productiv’in bir raporu, kullanıcılarının 175.000’inin Slack’i tercih ettiğini, 70.000’inin ise Teams’i tercih ettiğini buldu. verimlilik silah seçimi, ancak bu kullanıcıların çoğu örtüşüyor ve uygun olduğunda her iki platforma da gidiyor.

Slack sohbetler içindir, Teams görüntülü aramalar içindir

Dolayısıyla, “katılımın” giriş yapmak ve bir mesaj göndermek olarak tanımlandığı 60 günden fazla (bir gün, bir hafta, bir ay ve iki ay için ölçülmektedir) genel katılım için, Slack açık bir kazanandır ve iki katından fazla kazanır. Ekiplere kıyasla katılım.

Bir gün için ölçüm yapıldığında, Teams kullanıcılarının %14’üne kıyasla Slack kullanıcılarının %37’si platformla etkileşime girdi. İki aylık ölçüm ise Slack kullanıcıları için %83, Teams kullanıcıları için %42 gösterdi.

Benzer rakamlar grup mesajları için de geçerlidir, çünkü Slack’e katılan kullanıcıların %92’si bu özelliği 30 gün boyunca kullanırken, Teams kullanıcılarının yalnızca %11’i aynı şeyi yaptı.

Ancak, toplantılara katılma söz konusu olduğunda, Teams öne çıkarken Slack geride kalıyor. Tek bir gün için ölçüldüğünde, Teams kullanıcılarının %46’sına kıyasla, Slack kullanıcılarının yalnızca %2’si bu özellik için giriş yaptı. 30 gün için sırasıyla %12 ve %62’dir.

Productiv, bu tutarsızlığın olası nedenleri arasında Teams’in Outlook ile birlikte gelmesi ve Outlook ile iyi bir şekilde entegre olması olduğuna inanıyor. Microsoft ayrıca Teams platformunda video konferans özelliğinin “ağır bir şekilde reklamını yaptı”, ancak birçok Slack kullanıcısı aynı işlevi sunan platformlarının tam olarak farkında olmayabilir.

Productiv, son olarak, video konferans için Zoom’a zaten çok alışkın olan birçok Slack kullanıcısı olabilir, dedi.genel-6

Bir cevap yazın