Yeni Delhi: Gittikçe daha fazla insan, özellikle de Y kuşağı ve Z kuşağı ile ilgili videoları izliyor. sosyal medyaİkisi de Meta (şimdi eskiden Facebook) ve Snapchat sosyal medyanın geleceğinin daha çok Çin kısa video yapma uygulamasına benzediğini belirttiler. TikTok.

Bir kazanç çağrısında, Snap CEO’su Evan Spiegel, Snapchat’te arkadaşlarının Hikayelerini izlemek için daha az zaman harcandığını söyledi.

Bunun yerine Snapchat kullanıcıları, bir TikTok özelliği ve Snapchat rakibi olan Spotlight’ta video izlemek için giderek daha fazla hareket ediyor.

Spiegel, analistlere Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Bu, pandemi boyunca gözlemlediğimiz eğilimin bir devamı ve günlük aktif kullanıcı başına arkadaş hikayesi gönderme ve görüntüleme, pandemi öncesi seviyelere dönmedi.”

“Topluluğumuzun pandemi öncesinde gözlemlediğimiz arkadaş hikayesi davranışlarına zaman içinde geri döneceğinden umutlu olsak da, bugün topluluğumuza daha iyi hizmet etmek için içerik tekliflerimizde yenilik yapmaya odaklanıyoruz.”

Daha önce, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, TikTok’un hızla büyüdüğünü söyledi.

Meta’nın bu haftaki kazanç çağrısı sırasında, “İnsanların zamanlarını nasıl geçirmek istedikleri konusunda birçok seçeneği var ve TikTok gibi uygulamalar çok hızlı büyüyor” dedi.

TikTok’taki küresel tüketici harcamaları yalnızca büyümeye devam etti. Kullanıcılar, Çin yerelleştirmesi Douyin’in iOS sürümünü içeren mobil uygulamada geçen yıl yaklaşık 2,3 milyar dolar harcadı.

Sensor Tower’a göre, bu rakam 2020’de 1,3 milyar dolardan yıllık yüzde 77’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

ByteDance’in kısa video platformundaki tüketici harcamaları 2021’in 4. çeyreğinde 824,4 milyon dolara ulaştı ve 2020’nin aynı döneminde elde edilen 382,4 milyon doların iki katından fazla.

Çin, tüketici harcamaları açısından TikTok’un en büyük pazarı olmaya devam etse de, payı önemli ölçüde azaldı.

2021’in 4. çeyreğinde harcamaların yüzde 57’si Çinli kullanıcılardan gelirken, Çin’in App Store’u 2020’nin 4. çeyreğinde uygulama içi harcamaların yüzde 85’ini temsil etti.

ABD, Y/Y artan harcamalardaki payıyla TikTok için iki numaralı gelir oluşturucu sırasını korudu.

Haziran 2020’de Hindistan hükümeti, popüler kısa biçimli video uygulaması TikTok’u ve diğer birçok Çin uygulamasını Çin ile olan sınır gerilimleri nedeniyle yasakladı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9

Bir cevap yazın