Henry Kissinger'ın Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Ne Düşündüğü başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Adam Berry (Getty Resimleri)

Boyunca çalışan çekirdek kiracılardan biri Yapay Zeka Çağı aynı zamanda, şüphesiz, en az tartışmalı olanlardan biridir. Hem ABD’de hem de Çin ve Hindistan gibi diğer teknoloji merkezlerinde baş döndürücü bir hızla ilerleyen yapay zeka uygulamalarıyla birlikte, devlet kurumları, düşünce liderleri ve teknoloji devleri, şimdiye kadar ortak bir kelime dağarcığı veya neyin ne olduğu konusunda ortak bir vizyon oluşturmada başarısız oldular. Gelmek.

tartışılan çoğu konuda olduğu gibi Yapay Zeka Çağı, AI için potansiyel askeri kullanımlar resme girdiğinde riskler katlanarak daha yüksek. Burada, çoğu zaman ülkeler birbirinin arkasından konuşuyor ve diğerinin ne yaptığına dair çok az bilgiyle hareket ediyor. Bu ortak anlayış eksikliği, Kissinger ve Co.’nun iddiasına göre, hatalı bir kıvılcım bekleyen kemik kurusu bir çıra ormanı gibidir.

“Büyük ülkeler, sonuçları hakkında bir diyalog başlatmak için bir krizin stratejik olmasını beklememelidir. doktriner ve ahlaki – bunlardan [AI’s] evrimler, ”yazarlar yazıyor. Bunun yerine, Kissinger ve Schmidt, hem hükümet hem de iş dünyası gibi büyük güçlerin “rekabetlerini doğrulanabilir sınırlar çerçevesinde sürdürdüğü” bir ortam görmek istediklerini söylüyorlar.

“Müzakere sadece bir silahlanma yarışını yönetmeye odaklanmamalı, aynı zamanda her iki tarafın da genel anlamda diğerinin ne yaptığını bilmesini sağlamalıdır.” Genel anlamda, bir nükleer futbolun yapay zeka eşdeğerine sahip olan kurumlar, bir diyalog başlatmak için henüz ortak bir kelime dağarcığı bile geliştirmedi.genel-7

Bir cevap yazın