Dying Light 2’de Techland bir kez daha parkour’u harika bir etki için oyuna ekledi. Oyunun ilerleme sistemi bu kadar derin olduğundan, yeni başlayan bazı oyuncular en çok hangi Dying Light 2 parkour becerilerine yatırım yapmaları gerektiğini merak ediyor olabilir? MP1st yardım etmek için burada. Oyuncuların hangi Dying Light 2 parkour becerilerine yatırım yapması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yatırım Yapılabilecek En İyi Dying Light 2 Parkour Becerileri:

Benim tavsiyem, yüksek bir zorluk ayarında oynamadığınız sürece, hemen parkur seviyesini yükseltmek için çalışmaya başlamanızdır. Şehirde çok seyahat edeceğiniz için bu, iki yetenek ağacından ilki olacak, bu da birçok parkur hareketinin kullanılacağı anlamına geliyor. Doğal olarak, kolayca biriktireceğiniz beceri puanlarının miktarı nedeniyle daha fazla becerinin kilidini açabilmeniz için dayanıklılığınızı artırmaya yönelik inhibitörler kullanmaya odaklanmak isteyeceksiniz. Tabii ki, parkur DP bonusları olan teçhizatı donatmak ve gece boyunca DP’de raf yapmak, beceri puanlarını daha hızlı kazanmanın iyi bir yoludur.

Ne olursa olsun, herhangi bir parkour becerisinin kilidini açabilmek için minimum 260 dayanıklılığa ihtiyacınız olacak. Tüm parkur becerilerine bakıldığında, dürüst olacağım, hepsi temel kilit açmalar olmasa da çoğu, ancak büyük bir olasılıkla, ana kampanya sırasında hepsini alamayacaksınız, tabii ki sırasında yüksek dozda yan içerik yapmayı planlamıyorsanız. o. Bu yüzden şimdilik her oyuncunun öncelik vermesi gerektiğine inandığım temel Parkour becerilerinin bir listesini listeledim. Kolaylaştırmak için ağaçta göründükleri sırayla listelenirler.

Kavrama Becerileri

 • Sıkı Tutuş (standart beceri puanı dışında herhangi bir gereklilik yoktur)
 • Fast Grip (140 dayanıklılık gerekli, Firm Grip Skill’in Kilidi Açıldı)

Erken yatırım yapmanız gereken ilk şey, Kavrama becerisidir. Toplamda kilidini açmak için üç tane var, ancak ilk ikisi gerçekten büyük olanlar. İlk kavrama becerisi. Firm Grip olarak bilinen, dayanıklılığımızı sürdürdüğünüz son çıkıntıya tırmanmanıza izin verir. Bu nedenle, tırmanırken dayanıklılığınız tükendiği için potansiyel olarak ölümünüze düşmek yerine, şimdi son bir tırmanış yapma fırsatınız var.

Firm Grip o kadar büyük bir beceri değildir, ancak çıkıntılara tırmanırken hareket hızını artıran Fast Grip’in kilidini açmak gerekir. Bu size dayanıklılık kazandıracak, daha uzun tırmanmanıza ve daha yüksek yüksekliklere ulaşmanıza izin verecektir. Parkour zorlukları sırasında çok yardımcı oldu.

Burada oyuncuların kilidini açabileceği, Ledge Jump olarak bilinen üçüncü bir yetenek var, ama dürüst olmak gerekirse, dayanıklılığı yediği için bunu erken tavsiye etmem. Bu beceri, bir çıkıntıdan diğerine atlamanıza izin verir, hareket hızını artırır ancak dayanıklılık pahasına. Bunu erkenden alırsanız, çok fazla yönetimle uğraşacaksınız.

İniş Becerileri

 • Aktif İniş (standart beceri puanı dışında herhangi bir gereksinim yoktur)
 • Güvenli İniş (140 dayanıklılık gerekli, Aktif İniş becerisinin kilidi açıldı) – Bence temelden daha isteğe bağlı.

Dying Light 2’de çok fazla düşme yapacaksınız, bu yüzden kendinizi daha iyi yansıtmak için en az bir iniş becerisine yatırım yapmak isteyeceksiniz, ilki Aktif İniş. Aktif İniş, düşüşten önce iniş yapmadan önce aksiyon düğmesine basmanıza, düşme hasarını azaltmanıza ve momentumu korumanıza olanak tanır. Düşerek ölmek çok kötü ve bu yetenek bunu engellemek için kullanılıyor.

Ayrıca ikinci versiyonu olan Güvenli İniş ile bu beceriyi geliştirebilirsiniz. Bu, Aktif İnişin yüksekliğini artırır ve alınan hasarı tamamen ortadan kaldırır. Bunun daha isteğe bağlı olduğunu söylememin tek nedeni, bizce Güvenli İniş kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran yamaç paraşütünün kilidini açmanın oyunda çok uzun sürmemesidir. Aktif İniş hala faydalıdır, çünkü bir düşüş sırasında yamaç paraşütünü kullanamazsanız, Aktif İnişi etkinleştirmek için yeterince yüksekte olmanız gerekir.

Koşu Becerileri

 • Şık Koşucu (120 dayanıklılık gerekli)
 • Crowd Runner (160 dayanıklılık gerekli, Sleek Runner yeteneğinin kilidi açıldı) – Bunun başka bir beceri bölümünde daha iyi bir versiyonu var, tavsiye edeceğim, ancak daha fazla dayanıklılık puanı gerektiriyor.
 • Gizli Hareket (160 dayanıklılık gerekli, Sleek Runner becerisinin kilidi açıldı) – Çoğunlukla gizli kullanmayı planlıyorsanız, aksi takdirde bunu erkenden almak için endişelenmezdim.

Toplamda, kilidi açılabilen beş koşu becerisi var, ancak ben başlamak için yalnızca iki ila üç tanesini öneriyorum. Birincisi, eğimler, kalaslar, duvar açıklıkları gibi engellerde gezinirken hareket hızını artıran Sleek Runner. ve tırmanma boruları. Bu beceri, momentumu korumanıza yardımcı olur ve sizi daha hızlı hale getirir, bu parkur zorluklarına yardımcı olur ve dayanıklılığınızı korur.

Buradan önerdiğim ikinci skill ise Crowd Runner. Bu, bir grup düşmandan geçerek onları korurken kuyudan dışarı atmanıza izin verir. Biraz hasar alıyorsunuz, ancak sizi zor durumlardan kurtarmak için elinizin altında olması harika bir beceri. Ancak, kısa çizgi bölümünde yer alan ve düşmanları geri savurma ek bonusu ile temelde aynı olan Bash adlı başka bir beceri var. Bundan sonra dalacağım.

Dart/Dash/Zıplama Becerileri

 • Dart (140 dayanıklılık gerekli)
 • Dash (180 dayanıklılık gerekli, Dart becerisinin kilidi açıldı)
 • Afterboost (240 dayanıklılık gerekli, Dash becerisinin kilidi açıldı) – Gerektiğinden daha fazla isteğe bağlı bir beceri.
 • Düşman Atlama (180 dayanıklılık, Dart becerisinin kilidi açıldı)
 • Bash (200 dayanıklılık, Dart becerisinin kilidi açıldı)

Koşma hızınızı artırmak istiyorsanız, parkur ağacının gerçekten odaklanmanız gereken bölümü burasıdır. İlk beceri, kısa bir hız patlaması elde etmek için sol çubuğu aşağı itmenizi sağlayan Dart becerisidir. Bu, daha fazla atlamanıza ve koşu hızlarını artırmanıza olanak tanır. Mutlak bir beceri gerekir.

İkinci beceri, esasen tam sprint olan Dash’tir. Dayanma gücünüz olduğu sürece, sürekli olarak tam hızda koşmanıza izin verdiğinden, bunun neden elde edilmesinin gerekli olduğunu oldukça açıklayıcı.

Söyleyebileceğim üçüncü beceri daha isteğe bağlı, ancak parkur zorluklarına büyük ölçüde yardımcı olacak. Afterboost, inişten veya bir tırmanışı bitirdikten sonra bir hız patlaması elde etmenizi sağlar. Daha fazla hız, zorlukları tamamlamada daha hızlı demektir.

Kilidini açabileceğiniz iki zıplama becerisine gelince, çıkıntılara ulaşmak için düşmanların başından atlamanıza izin verdiği için düşman atlamasını şiddetle tavsiye ederim. Kovalamacalardan kaçmaya çalışırken gece vakti işe yarar.

Bash büyük bir yetenek ve bence bir parkurdan çok bir dövüş becerisi olarak hizmet ediyor. Kalabalık koşucusu gibidir, sadece düşmanları uzaklaştırmak yerine onlara doğru saldırırsınız. Bu beceri çok iyidir, özellikle ileri karakolları ele geçirirken ve seçkinlerle savaşırken, onları çatılardan aşağı veya dikenli engellere çarparak anında öldürebilirsiniz. Önemli bir zaman tasarrufu.

Parkour ile İlgili Duvar Becerileri

 • Tic Tac (160 dayanıklılık)
 • Duvar Koşusu (200 dayanıklılık, Tic Tac becerisinin kilidi açıldı)
 • Duvar Kombosu (260 dayanıklılık, Tic Tac becerisinin kilidi açıldı)
 • Duvar Koşusu Zıpla (240 dayanıklılık, Tic Tac becerisinin kilidi açıldı)

Tüm alt kategorilerden, esasen hepsi duvar koşusuna bağlı olduklarından, her şeyi almaya değer tek şeyin bu olduğunu hissediyorum. Hepsinden daha fazla dayanıklılığa ihtiyaç duyarlar, bu yüzden muhtemelen sonuncuların kilidini açacaksınız, ancak tic tac, duvarlar boyunca yatay olarak koşmanıza izin verdiği için oyunun kurallarını değiştirir. Duvar kombinasyonu, bunları birbirine zincirlemenize olanak tanırken, duvar koşusu size duvarları ölçeklemek için çok ihtiyaç duyulan desteği sağlarken, duvar atlama ek bir güçlendiricidir.

Parkour bölümünde hala kilidi açılabilen birkaç beceri daha var, ancak çoğu zaman bunlar herkesin gitmesi gerektiğini düşündüğüm şeyler. Başka herhangi bir şey kesinlikle çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeyi sağlayacaktır, ancak bunlar geçişi daha iyi hale getirecek gibi görünüyor.

Bu kılavuzu beğendiyseniz, daha fazlası için Dying Light 2 kılavuz sayfamıza göz atmayı unutmayın!oyun-6

Bir cevap yazın