Microsoft, HoloLens ve halefi HoloLens 2 ile her iki ürünün de halka açık olduğu dönemde çok şey yaptı. Bununla birlikte, hattın başarılarına rağmen, bir HoloLens 3 kartlarda olmayabilir.

tarafından hazırlanan bir rapora göre İş İçeriği, HoloLens 3 Microsoft tarafından hurdaya çıkarıldı ve HoloLens ekibi, mevcut planların uzun vadeli hedeflerinin ne olduğu konusunda sürekli bir kafa karışıklığı ve belirsizlik durumunda kaldı. Sonuç olarak, takım arkadaşları bu rapordan önce belgelenen bir gelişme olan Meta gibi rakip şirketlerde artırılmış gerçeklik pozisyonlarını sürdürmek için Microsoft’tan ayrılıyor.

HoloLens ekibinin bir kısmı, ABD Ordusu’nun, asker uyumlu HoloLens varyantlarının teslimatı karşılığında Microsoft’u 22 milyar dolara kadar netleştirme potansiyeline sahip olan IVAS sözleşmesinde görüldüğü gibi, odaklanmanın donanım yenilik çabalarına devam etmesi gerektiğine inanıyor. Bildirildiğine göre, Microsoft şimdiye kadar savaşa hazır bir cihaz üretemediği için bu proje ertelendi.

HoloLens takım arkadaşlarının bir başka kampı, şirketin hala net bir vizyonu olmadığı iddia edilen bir alan olan metaverse’e odaklanmak istiyor. Insider’ın konuştuğu kaynaklara göre, odaktaki bu bölünme, sürekli atama ve vizyon değişiklikleriyle, düzgün bir şekilde uyum sağlamak için çok az zamanın olduğu bir noktada sonuçlandı.

Bu sıkıntıların üstüne, Microsoft’un Samsung ile olan ortaklığının ek komplikasyonu var; bunun, ele alınması gereken mevcut sorunlardan kaynak çekerek HoloLens ekibinin odağını daha da zayıflattığı söyleniyor. Bir kaynağa göre, Samsung, Microsoft’un bazı taraflarla iyi oturmayan donanımı ele alırken yazılım tarafına odaklanmasını istiyor. Bu ortaklığın başlangıcı, raporun zaman çizelgesine göre HoloLens 3’ün yaklaşık ölüm tarihini işaret ediyor.

Yukarıda bahsedilen tüm bilgilerin HoloLens’in geleceği için ne anlama geldiği belirsizliğini koruyor.genel-20

Bir cevap yazın