Daha önce hiç League of Legends oynamadıysanız ancak bir şans vermek istiyorsanız, League of Legends: Wild Rift’in mobil versiyonu oyuna dahil olmak için mükemmel bir yoldur. Temel deneyim, sağlıklı bir kadro ile mobil cihazlara güzel bir şekilde aktarılmıştır. altı farklı sınıfa yayılan şampiyonlar. Bu kılavuz, Wild Rift’in keskin nişancı sınıfına odaklanmaktadır, bu sınıf bir çatışmaya kafa kafaya atmayı sevenler için harika bir sınıftır.

League Of Legends: Wild Rift nişancı rehberi

Nişancılar güçlü saldırganlardır, ancak hasarlarını uzaktan vermeyi severler. Bu sınıf, rakibinin yüzüne karşı çıkmak isteyen oyuncular için değildir; Nişancılar, atış yapmak için mükemmel anı bekler.

Bu nedenle, nişancılar, bir maçın sonunda kuleler veya Nexus gibi haritadaki hedefleri yok etmede en iyisidir. Savaşçılara ve tanklara karşı kendilerini koruyabilirler, ancak suikastçılar bir nişancının kurulmasına izin vermeyecek kadar hızlı hareket eder ve çoğu zaman bir nişancının ölümüne neden olur.

İşte League of Legends: Wild Rift’teki en iyi nişancılardan bazıları ve yetenek setleri.

Varus, İntikam Oku

varus

Rol: Nişancı/Büyücü

Varus, kendi yeteneklerini geliştirmek için belirli bir zayıflatıcı “yığın” kullanan birçok şampiyondan biridir. Bu durumda, Varus başarılı bir şekilde bir yetenek indirdiğinde, Blight zayıflatıcısı patlayacak ve ekstra büyüye dayalı hasar verecektir. Bu Varus’un hücumunun önemli bir parçası, ancak ikinci yeteneğin kilidi açılana kadar ona erişim sağlayamıyor, bu yüzden diğer takımdaki Yıkım’ı serbest bırakma zamanı gelene kadar onu zarardan uzak tutun.

Pasif: Yaşayan İntikam

 • Her öldürme veya yardım, Varus’un saldırı hızını artırır ve mağlup edilen düşman bir şampiyonsa bu güçlendirme artar.

1. Beceri: delici ok

 • Varus yayını hazırlıyor, sonra bir ok fırlatıyor. Merminin menzili ve hasarı, atışı ne kadar uzun süre hazırlarsa artar.

2. Beceri: yanık sadak

 • Pasif: Varus’un normal saldırıları ek büyü hasarı verir ve Yıkım yığınları ekler. Varus’un diğer yeteneğiyle yapılan başarılı saldırılar, Yıkım yığınlarının patlamasına neden olarak düşmanın maksimum sağlığına bağlı olarak ekstra büyü hasarı verir.
 • Aktif: Varus’un bir sonraki Delici oku ek hasar verir.

3. Beceri: Okların Dolusu

 • Varus havaya bir ok yağmuru fırlatır ve aşağı indiklerinde fiziksel hasar verir. Oklar ayrıca, üzerinde yürüyen bir düşmanın hareket hızını ve sağlık yenilenmesini yavaşlatan bir “kutsal olmayan toprak” bölgesi oluşturur.

Nihai: Yolsuzluk Zinciri

 • Varus, hasar veren, tam bir Yıkım yığını oluşturan ve düşmanı yerine sabitleyen bir rakibe ateş eder. Yakında başka bir rakip şampiyon varsa, dal o şampiyona da saldırır.
Ezrael, Müsrif Kaşif
Ezrael, Müsrif Kaşif

Ezrail

Rol: Nişancı/Büyücü

Ezrael, saldırı hızını yavaşça artıran Yükselen Büyü Gücü yeteneği sayesinde kadrodaki en hızlı nişancılardan biridir. Essence Flux/Arcade Shift kombosu büyük bir hasar verir, Mistik Atış’ın etkinliği bir şampiyona karşı kullanılırsa hızla artabilir. Nişancınızın hızla bir ton hasar vermesini istiyorsanız, adam Ezrael’dir.

Pasif: Yükselen Büyü Gücü

 • Her başarılı büyü ile Ezreal’ın saldırı hızı dört kata kadar artar.

1. Beceri: mistik atış

 • Ezreal belirli bir yönde bir enerji oku fırlatarak, bir rakip şampiyona çarptığında hasar verir ve hareketin bekleme süresini azaltır.

2. Beceri: Öz Akı

 • Ezreal, temas ettiği ilk düşmana yapışacak bir küre fırlatır. Ezreal daha sonra o düşmana saldırırsa, küre patlayarak ekstra hasar verir.

3. Beceri: Arcane Shift

 • Ezreal belirlenmiş bir noktaya ışınlanır ve hemen yakındaki bir rakip şampiyona hedef odaklı bir atış yapar. Bir rakip şampiyona Essence Flux’tan gelen küre yapışmışsa, bu hareket o şampiyonu hedef alacaktır.

Nihai: Trueshot Barajı

 • Ezreal yüklenir, ardından içinden geçtiği tüm düşmanlara hasar veren büyük bir enerji patlaması ateşler. Etkilenen minyonlar ve daha küçük canavarlar için hasar azalır.
Kai'Sa, Boşluğun KızıKai'Sa, Boşluğun Kızı
Kai’Sa, Boşluğun Kızı

Kai’Sa

Rol: Nişancı/Suikastçı

Bazı nişancılar, hasarlarını gidermek için silahlar, yaylar veya enerji cıvataları kullanır. Kai’Sa burada daha doğrudan bir yaklaşımı tercih ediyor ve füzelerin en etkili silah olduğuna karar veriyor. Birden fazla füze saldırısı, hasar çıktısını daha da artırabilen Plazma tamircisi ile birleştiğinde, nişancı kullanmayı düşünüyorsanız, onu güçlü bir seçim haline getirir.

Pasif: İkinci ten

 • Kai’Sa’nın normal saldırıları Plazma biriktirir, bu da her yükte bir düşmana verilen büyü hasarını arttırır. Ek olarak, Kai’Sa tarafından satın alınan eşyalar, temel büyülerini de yükseltecek.

1. Beceri: Icathia Yağmuru

 • Kai’Sa, yakındaki hedeflere hasar veren birden fazla güdümlü füze fırlatır.
 • Geliştirilmiş: Bu yetenek etkinleştirildiğinde daha fazla füze atılır.

2. Beceri: Boşluk Arayıcı

 • Kai’Sa, Plazma ile yığılmış tüm düşmanları ortaya çıkaracak ve işaretleyecek tek bir uzun menzilli füze ateşler.
 • Geliştirilmiş: Başarılı saldırılar ayrıca bir Plazma yığını ekler ve bekleme süresini azaltır.

3. Beceri: süper şarj

 • Kai’Sa, hareket hızını artıran enerji yükler ve ardından saldırı hızını artırır.
 • Geliştirilmiş: Kai’Sa geçici olarak görünmezlik kazanır.

Nihai: Öldürme içgüdüsü

 • Kai’Sa, en az bir Plazma yığınıyla tek bir düşmana doğru atılır ve bu sırada bir kalkan kazanır.
Caitlyn, Piltover ŞerifiCaitlyn, Piltover Şerifi
Caitlyn, Piltover Şerifi

Caitlyn

Rol: Nişancı

Caitlyn, Wild Rift’in tamamında kullanması en kolay nişancılardan biridir. Kolunda bir çatışmayı kendi lehine çevirebilecek birkaç tuzağı olan bir keskin nişancı, geri çekilip uzaklardan atış yapmak istiyorsanız onu birincil seçim haline getiriyor. Ayrıca, hiç beklemediğiniz bir anda Headshot vurmak her zaman harika bir duygudur.

Pasif: Kafadan vuruş

 • Caitlyn’in temel saldırısı sık sık geliştirilir ve kritik vuruş değişikliği statüsüyle ilave hasar ölçeği veren bir kafadan vuruş haline gelir. Kafadan Vuruşla vurulan düşman tuzağa düşerse veya ağla çevrilirse, geliştirilmiş temel saldırının saldırı menzili iki katına çıkar.

1. Beceri: Piltover Barışçısı

 • Caitlyn’in bir atış hazırlaması 1 saniye sürer, ardından tek bir hedefe fiziksel hasar veren delici bir atış yapar. Atış hedefi geçebilir ve diğer düşmanları vurabilir, ancak ilkinden sonra etkilenen düşmanlar daha az hasar alır.

2. Beceri: Yordle Snap Tuzağı

 • Caitlyn, kendisini tetikleyen rakip şampiyonu kök salacak bir tuzak kurar. Caitlyn’in bir sonraki normal saldırısı, güçlendirilmiş bir Headshot olacak.

3. Beceri: 90 Kalibre Net

 • Arenaya ateşlenen ağır bir ağ, temas ettiği tüm düşmanları yavaşlatır. Atışın geri tepmesi Caitlyn’i geri iter.

Nihai: Delikteki As

 • Caitlyn, bir rakip şampiyona tek bir atış yaparak isabet halinde büyük hasar verir. Diğer rakip şampiyonlar, Caitlyn ile hedef arasında dururlarsa atıştan hasar görebilirler.
Corki, Cesur BombadierCorki, Cesur Bombadier
Corki, Cesur Bombadier

Corki

Rol: Nişancı

Corki’nin en etkili özelliği, genel hasar çıktısına biraz şans katan öngörülemezliğidir. Valkyrie kendi başına etkili bir hamledir, ancak “Paket” oyundayken çok daha etkilidir. Kullanırken “The Big One”ın dikkate alınması gerektiğinden, Ultimate’ı bile kaç füzenin depolandığına bağlıdır. Corki basit olmaktan çok uzak, ancak şans verilirse bir düşman ekibi için gerçek bir acı olabilir.

Pasif: Hextech Mühimmatları

 • Corki bazen üssünün içinde “Paket”i bulabilir, bu da ona Valkyrie yeteneğini artırırken ekstra hareket hızı verir. Corki’nin temel saldırı hasarının bir kısmı büyü hasarına dönüştürülür.

1. Beceri: fosfor bombası

 • Corki, belirlenen bir yere bir bomba atarak sihirli etki alanı hasarı verir. Etkilenen bir düşman gizlenmişse, bu saldırı bazen onları ortaya çıkaracaktır.

2. Beceri: Valkyrie

 • Corki arenanın üzerinde uçar ve bir ateş izi oluşturan bombalar bırakır. Bombalar hasar verir ve ateşin izi zamanla içinde duran düşmanlara hasar verir.
 • Özel Teslimat: Corki, Valkyrie etkinleştirildiğinde “Paket”e sahipse, havada daha uzun süre uçar, bombalarla vurulan tüm düşmanlar kenara çekilir ve ateş izi düşmanları yavaşlatırken hasar verir.

3. Beceri: Gatling Tabancası

 • Corki, gatling eğlencesini belirlenmiş bir yönde koni şeklinde ateşler ve etkilenen düşmanın zırhını ve büyü direncini azaltırken hasar verir.

Nihai: Füze Barajı

 • Corki, belirli bir noktada zamanla depolanan, çarpma anında patlayan ve etki alanı hasarı veren bir füze ateşler. Atılan her üç füzeden biri, ekstra hasar veren bir “Big One” olacaktır.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir cevap yazın