Daha önce hiç League of Legends oynamadıysanız ancak bir şans vermek istiyorsanız, League of Legends: Wild Rift’in mobil versiyonu oyuna dahil olmak için mükemmel bir yoldur. Temel deneyim, sağlıklı bir kadro ile mobil cihazlara güzel bir şekilde aktarılmıştır. altı farklı sınıfa yayılan şampiyonlar. Bu kılavuz, kafa kafaya çarpışmayı sevenler için harika bir sınıf olan Wild Rift’in Destek sınıfına odaklanmaktadır.

League Of Legends: Wild Rift Destek Kılavuzu

Destek karakterleri tam olarak göründükleri gibidir: Ekiplerinin diğer üyelerini güçlendirmeler ve diğer geliştirmelerle desteklemek için sahadalar. Yalnız olduklarında çok savunmasızlar, bu yüzden her zaman başka bir şampiyonla eşleştirilmelidirler, ancak doğru kombinasyon inanılmaz derecede güçlü olabilir.

Wild Rift’te destek şampiyonlarının iki özelliği vardır, bazıları düşman ekibini pusuya düşürmek için kitle kontrolüne odaklanırken, diğerleri takım arkadaşlarını devlere çevirmekle ilgili. Ana destek olmak istiyorsanız, başlamadan önce neye odaklanmak istediğinizi bilmeniz gerekir.

İşte League of Legends: Wild Rift’teki en iyi destek şampiyonlarından bazıları ve yetenek setleri.

Rakan, Büyücü

Rakan

Rol: Destek/Tank

Rakan bir aşık, bir savaşçı değil, ama sevgi dolu yollarını yetenek setine uyguladı. Müttefikleri iyileştirebilir (başarılı bir Parıldayan Tüy’e bağlı olarak), onlara kalkan verebilir ve bir çarpışmaya girerek ve düşmanları havaya fırlatarak saldırıları bozabilir. Onu Xayah ile birleştirirseniz daha da etkili olur… buna gerçek aşkın gücü diyelim.

Pasif: Fey Tüyler

 • Rakan, maç sırasında arada bir kalkan kazanır.
 • Aşık Sıçrayışı: Kahraman Xayah sahadaysa ve üssü geri çağırıyorsa, Rakan ona katılabilir.

1. Beceri: parıldayan tüy

 • Rakan, büyü hasarı veren ve isabet halinde takım arkadaşlarını iyileştirmesine izin veren büyülü bir tüy fırlatır.

2. Beceri: Büyük giriş

 • Rakan belirlenen bir konuma atılır ve o konumun yakınındaki tüm rakipleri durduğunda havaya savurur.

3. Beceri: savaş dansı

 • Rakan bir müttefiki hedefler ve uçarak onlara bir kalkan verir. Bu, bekleme süresi başlamadan önce ikinci kez kullanılabilir. Bu yetenek Xayah’ı hedeflerse, kalkan miktarı iki katına çıkar ve bekleme süresi azalır.

Nihai: çabukluk

 • Rakan, hareket hızı kazanır ve rakiplerle temas kurarak tılsımlar kazanır ve onlara büyü hasarı verir.
Dalga Çağıran Nami
Dalga Çağıran Nami

nami

Rol: Destek/Büyücü

Su içmek sizin için iyidir ve Nami günlük doymanızı sağlamak için burada. Su bazlı büyüleri, aynı anda hem müttefiklere yardım edebilmeleri hem de düşmanlara zarar verebilmeleri bakımından benzersizdir, bu da savaş üzerinde büyük bir etki yaratma fırsatları bol olacağı anlamına gelir.

Pasif: dalgalanan gelgit

 • Nami bir yeteneği bir takım arkadaşı üzerinde başarılı bir şekilde kullandığında, o takım arkadaşı kısa süreliğine hareket hızı kazanır.

1. Beceri: Su Hapishanesi

 • Nami, belirlenen alana bir baloncuk fırlatır, çarpma anında hasar verir ve etkili düşmanları sersemletir.

2. Beceri: Ebb ve Akış

 • Nami bir su akışı yaratır ve onu tarlaya fırlatır. Akış, müttefikler ve düşmanlarla temasa geçecek ve isabet halinde onlardan sekecek. Müttefikler akış tarafından iyileşirken düşmanlara hasar verilir.

3. Beceri: Dalga Çağıran’ın Kutsaması

 • Nami, saldırıları ilave büyü hasarı veren ve isabet halindeki tüm düşmanları yavaşlatan bir müttefike bir nimet verir.

Nihai: gelgit dalgası

 • Nami sahaya çarpan dev bir dalgayı çağırır. Dalganın vurduğu düşmanlar hasar görür, yavaşlatılır ve havaya savrulurken, müttefikler kısa bir süre için bir Dalgalı Dalga güçlendirmesinin iki katı hareket hızı kazanır.
Lulu, Fae BüyücüsüLulu, Fae Büyücüsü
Lulu, Fae Büyücüsü

lulu

Rol: Destek/Büyücü

Lulu, Pix adlı küçük bir yoldaş tarafından savaşa katıldığı için teknik olarak iki destek karakteri bir arada. Pix, müttefik saldırılarını iyileştirebilir, müttefikleri zarardan koruyabilir ve bir düşmanı takip ederek onları saklanamaz hale getirebilir. Lulu, düşmanı neredeyse duracak kadar yavaşlatabilecek güçlü bir enerji saldırısı kullanan kambur biri değil. Lulu alışılmadık bir karakter, ancak onu seçerseniz ekip çalışması onu (ve sizin) hayalinizdeki işi yapar.

Pasif: Pix, Peri Arkadaşı

 • Ne zaman müttefik Pix saldırılara atansa, Pix hedefe sihirli enerji okları fırlatır. Bu cıvatalar diğer düşmanlar tarafından ele geçirilebilir.

1. Beceri: parıltı

 • Pix ve Lulu, çarptığı her düşmanı yavaşlatan büyülü enerjiyi ateşler.

2. Beceri: Heves

 • Hedef bir müttefikse, hedef kısa süreliğine artan saldırı ve hareket hızları alır. Hedef bir düşmansa, hedef saldıramayan veya büyü yapamayan küçük bir yaratığa dönüştürülür.

3. Beceri: Yardım et, Pix!

 • Hedef bir müttefikse, Pix hedefi bir saldırıya karşı korur ve ardından o müttefiki takip eder. Hedef bir düşmansa, Pix hedefe koşarak hasar verir ve onları takip eder ve Pix onları takip ettiği sürece düşmanın konumunu ortaya çıkarır.

Nihai: Vahşi Büyüme

 • Lulu, hedef takım arkadaşının boyutunu büyüterek yakındaki düşmanları havaya savurup hedefe fazladan can veren bir büyü yapar. Müttefik ayrıca geçici olarak onunla temas eden tüm düşmanları yavaşlatan bir aura kazanır.
Janna, Fırtınanın ÖfkesiJanna, Fırtınanın Öfkesi
Janna, Fırtınanın Öfkesi

janna

Rol: Destek/Büyücü

Janna, müttefiklerine yardım etmek ve düşmanlarını engellemek için havanın gücünü kullanan fırtınalı bir destek karakteridir. Rüzgar sayesinde sürekli hareket hızı kazanıyor, sahada kolaylıkla dolaşmasına izin veriyor ve yarattığı fırtınalar rakiplere zarar verebilir, müttefiklerini korurken saldırı güçlerini arttırır ve aynı anda birden fazla müttefiki iyileştirebilir.

Pasif: arka rüzgar

 • Janna, maç boyunca sürekli olarak ilave hareket hızı kazanır. Ona doğru hareket eden tüm müttefikler de bonus kazanır.

1. Beceri: Uğuldayan rüzgar

 • Janna zamanla büyüyen küçük bir fırtına yaratır. İkinci kez etkinleştirildiğinde Janna, fırtınayı belirli bir yönde salarak hasar verir ve düşmanları yolundan uzaklaştırır.

2. Beceri: zefir

 • Janna’nın hareket hızını pasif olarak artıran bir hava elementi yaratığı çağrılır. Janna yeteneği tekrar etkinleştirirse, elemental hasar verir ve bir düşmanın hareket hızını yavaşlatır.

3. Beceri: Fırtınanın gözü

 • Janna, hedeflenen müttefik üzerinde bir kalkan oluşturan ve saldırı hasarını artıran bir fırtına yaratır.

Nihai: Muson

 • Janna, düşmanlara hasar veren ve onları kendisinden uzaklaştıran devasa bir büyülü fırtına çağırır. Fırtına geçtikten sonra kalan rüzgarlar, aktif kaldıkları sürece müttefikleri iyileştirir.
Senna, KurtarıcıSenna, Kurtarıcı
Senna, Kurtarıcı

Sinameki

Rol: Nişancı/Destek

Senna, Müttefiklerini ve kendisini desteklemek için alçak Kara Sis’i kullanan Vahşi Yarık’taki en ürkütücü şampiyonlardan biridir. Düşen dost ve düşmanlardan Sis toplar, ardından onu hedef alınamayan bir Wraith’e dönüştürmek, düşmanları yere indirmek ve Kalıntı Top’un Karanlığı Deşen yeteneğini güçlendirmek için kullanır. Senna’nın puslu yetenekleri, birçok düşmanı karanlıkta bırakarak onu etkili bir destek seçeneği haline getirecek.

Pasif: af

 • Senna’nın yakınında ölen tüm şampiyonlar Kara Sis’te sıkışıp kalır. Senna onları serbest bırakmak için onlara saldırabilir ve bunu yapmak onun sisi emmesini sağlar. Bunu yapmak, Kalıntı Top’un hasarını, menzilini ve kritik vuruş şansını artırırken, ateş etmesi daha uzun sürer ve ona hedefin hareket hızının bir kısmını verir.

1. Beceri: delici karanlık

 • Senna, Yadigar Topu’ndan düz bir çizgide tek bir atış yapıyor. Saldırının menzili ve hızı Kara Sis’ten etkilenir.

2. Beceri: Son Kucaklama

 • Senna, bir düşmana kilitlenecek ve onları temas ettiği noktaya sabitleyecek olan Kara Sis’i çağırır. Bir rakip şampiyon, kök salmış rakibe yaklaşırsa, o düşman da yere sabitlenir.

3. Beceri: Kara Sis’in Laneti

 • Senna, Yadigar Top’ta saklanan Sis’i kullanarak Sis’in içinde gizlenen bir hayalete dönüşür. Onunla birlikte Sis’e giren müttefikler de kamufle edilmiş Wraith’ler olur. Tüm Wraith’ler artan hareket hızı kazanır, kimliklerini gizler ve hedef alınamaz.

Nihai: Şafak gölgesi

 • Senna, Kalıntı Topu’nu ikiye böler ve orta şeridin tamamını kat eden devasa bir ışın ateşlemek için her iki yarıyı da kullanır. Işına yakalanan müttefikler bir kalkan kazanırken düşmanlar hasar görür.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir cevap yazın