Apex Legends geliştiricisi Respawn, popüler battle royale oyununun yeni bir sınırlı zaman modu (LTM) – Control’ü aldığını duyurdu. Yeni oyun modu, Apex Legends’ın 12. Sezonu — Defiance — ile birlikte yayınlanacak ve oyun için ilk büyük takım modu olacak. Kontrolde, bir oyunu kazanmanın anahtarı, düşmanı yenmek yerine bölgelerin kontrolünü ele geçirmektir. Apex Legends Season 12, yeni LTM ile birlikte Mad Maggie adında yeni bir karakter de tanıtacak.

Apex Legends için yeni LTM ilan edildi Electronic Arts web sitesinde bir blog yazısı aracılığıyla. Yeni oyun modu – Kontrol – her takımda 9 oyuncu bulunan büyük bir takım modudur. Kontrol, Battle Royale ve Arena’dan ayrı bir oyun modudur ve 8 Şubat’ta yayınlanacak ancak yalnızca üç hafta boyunca geçerli olacak. Apex Legends — Defiance’ın 12. Sezonu ile birlikte yayınlanacak.

Geliştirici Respawn’a göre, yeni oyun modu, hızlı yeniden doğmaların yanı sıra sonsuz yeniden doğuşlara sahip olacak. Kontrol modunun amacı, düşman ekibini yenmek yerine haritadaki bölgelerin kontrolünü ele geçirmektir. Savaş alanı hızla değişecek ve oyuncuların yeni stratejilere uyum sağlamada eşit derecede hızlı olması gerekecek. Oyuncular herhangi bir karakter arasından seçim yapabilir ve stratejileri ayarlamak için önceden belirlenmiş altı diziden birini seçebilirler.

Bir takım bir bölgeyi işgal ettiğinde, her saniye puan kazanır ve bir takım ne kadar çok bölgeyi kontrol ederse, o kadar fazla puan kazanır. Bir takım 1.250 puan toplayınca maç kazanılır. Kontrolde puan kazanmanın başka bir yolu da Ele Geçirme Bonuslarıdır. Burada seçilen bölge bir kerelik puan ödülü alacak ve geri sayım başlayacak. Geri sayım sona erdiğinde, bölgeyi ele geçiren takım büyük bir bonus kazanacaktır. Bir bölgeye sahip olmak aynı zamanda oyuncuların nerede yeniden doğacaklarını seçebilecekleri anlamına gelir.

Bir takım üç bölgeyi de işgal etmeyi başardıktan sonra, maç Lokavt’a geçecektir. Burada bir zamanlayıcı başlar ve kontrol eden takım zamanlayıcı bitene kadar kaleyi elinde tutmayı başarırsa, oyunu otomatik olarak kazanır. Rakip takım bölgelerden herhangi birini ele geçirmeyi başarırsa, kilitleme iptal edilir.

Kontrol ayrıca bölgeleri ele geçiren, düşmanları öldüren ve takım arkadaşlarına yardım eden oyuncuların reytinglerini artırabilecekleri bir derecelendirme sistemi sunuyor. Üç katmana ayrılmıştır – Mavi, Mor ve Altın. Her gözyaşı giderek daha da zorlaşır, ancak sırayla daha güçlü silahların kilidini açar. Derecelendirmeler de bir oyuncu yaptığında sıfırlanır

Apex Legends ayrıca tanıtıldı yeni bir karakter — Mad Maggie. Rebel Warlord olan yeni oyuncunun taktik yeteneği, düşmanları yakarak siperden çıkmaya zorlayan Riot Drill. Pasif yetenekleri arasında, hasar verdiği düşmanları tarayan ve vurgulayan ve bir pompalı tüfekle daha hızlı hareket edebilen Warlord’s Ire bulunmaktadır. Son olarak, nihai yeteneği, hızı artıran yastıkları serbest bırakan ve yakındaki düşmanları patlatan bir top fırlatan Wrecking Ball’dur.
genel-8

Bir cevap yazın