Google Drive’daki WhatsApp yedeklemeleri, Android cihazlar için yedeklemeler için bir sınır önermek için çevrimiçi olarak ortaya çıkan bazı referanslar çalıştığı için gelecekte artık sınırsız depolama alanına sahip olmayabilir. iPhone’daki WhatsApp kullanıcıları, iCloud’da yedeklemeleri depolamak için zaten sınırlı alana sahiptir. Ancak bu, Android kullanıcıları için geçerli değildir, çünkü şimdiye kadar sohbet yedeklerini saklamaları için Google Drive’da sınırsız depolama alanı sağlanmıştır. WhatsApp, kullanıcıların Android’de yedekleme boyutlarını yönetmelerine yardımcı olmak için bazı değişiklikler getirebilir.

göre bildiri WhatsApp beta izleyici WABetaInfo tarafından, anlık mesajlaşma uygulamasının kodunda, güncellemeyi yerinde öneren bazı dizeler göründü.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, Google Drive dolmak üzereyken ve verilen kotaya ulaştığında kullanıcıları bilgilendirmek için bildirimleri gösteren dizeleri gösterir. Bu uyarılar, kullanıcılar sohbetlerini WhatsApp’ta yedeklediğinde verilebilir. Ayrıca, kullanıcılara verilen limiti doldurmamak için belirli dosya türlerinin yedeklenmesini engelleme seçenekleri sunulabilir.

Bildirilen kod, Google’ın WhatsApp yedeklerini depolamak için belirli bir kota sunacağını gösteriyor. Google Drive’da bulunan mevcut 15 GB ücretsiz depolama alanının üzerinde ve üzerinde olabilir. Değişiklik, Google Drive’ın WhatsApp’tan yedekleri saklamak için sınırsız depolama alanına sahip olduğu mevcut durumdan farklı.

WhatsApp yedekleri, Google Drive’da sınırlı depolama alanı alıyor gibi görünüyor
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

A Destek sayfası WhatsApp yedeklerinin şu anda kullanıcılara sunulan Google Drive depolama sınırını kullanmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, Apple, WhatsApp yedeklemelerini iCloud depolama tahsisinin bir parçası olarak gördüğünden, iPhone kullanıcıları bu ayrıcalığa sahip değildir.

Gadgets 360, güncellemeyle ilgili yorumlar için hem WhatsApp hem de Google’a ulaştı. Söz konusu şirketler yanıt verdiğinde bu makale güncellenecektir.

Şirket geçen yıl Google Fotoğraflar için kullanıcılara verilen sınırsız ücretsiz depolama avantajını sonlandırdığından, Google’ın WhatsApp yedekleri için sınırsız depolama tahsisini sonlandırdığını görmek şaşırtıcı olmaz. Değişiklik, kullanıcıları Rs’den başlayan ücretli Google One planları almaya ikna etmeye yönelik bir hamle olarak düşünülebilir. Temel 100 GB bulut depolama erişimi için Hindistan’da ayda 130 (ABD’de 1,99 ABD doları).

Eylül ayında WhatsApp, sohbetleri korumak için hem Android hem de iOS cihazlar için uçtan uca şifreli bulut yedeklemelerini kullanıma sundu. Özellik, Ekim ayında dünya çapındaki kullanıcılara sunuldu.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebook, ve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Jagmeet Singh, Yeni Delhi’den Gadgets 360 için tüketici teknolojisi hakkında yazıyor. Jagmeet, Gadgets 360’ın kıdemli muhabiridir ve uygulamalar, bilgisayar güvenliği, İnternet hizmetleri ve telekom gelişmeleri hakkında sık sık yazılar yazmaktadır. Jagmeet, Twitter’da @JagmeetS13 adresinde veya e-posta adresinde [email protected] adresinde mevcuttur. Lütfen müşteri adaylarınızı ve ipuçlarını gönderin. Daha

Logitech G413 SE, G413 TKL SE Mekanik Oyun Klavyeleri Piyasaya Sürüldü

İlgili Öykülergenel-8

Bir cevap yazın