AdDuplex, Windows 11’in ne kadar büyümeyi yönettiğini bildirmek için birkaç aydır yaklaşık 60.000 PC’yi takip ediyor. İşletim sisteminin 25 Ekim 2021’deki resmi sürümünden önce %1’in üzerindeki pazar payından Ocak 2022 itibariyle %16,5’e yükseldi.

Rapora göre, %16,5’lik rakam şu şekilde bölünmüştür: Ankete katılan bilgisayarların %16,1’i normal Windows 11’deyken, %0,4’ü Insider izindeydi. Bu arada, bilgisayarların geri kalan %83,5’i Windows 10’un çeşitli yinelemelerinde kaldı. Ayrıntılı dökümü şurada görebilirsiniz: AdDuplex’in yazımı.

AdDuplex, “Windows 11 payını neredeyse iki katına çıkarırken, Windows 10 21H2 aynı dönemde üç kattan fazla arttı” diyor. “Birçok eski bilgisayar Windows 11’e yükseltme yapamayacağından, bu sayıların zaman içinde nereye yerleştiğini görmek ilginç olacak.”

Anket, pazar payı değişimlerinin motivasyonları hakkında ayrıntılı bilgi vermiyor, ancak bireyler ve kuruluşlar teknolojilerini alakalı tutmak istedikleri için daha yeni Windows varyantlarının eskilerini geçmesi doğal. Bununla birlikte, Windows XP’nin kalıcı gücünün kanıtladığı gibi, bu genel gerçeğin aykırı değerleri vardır.

Yükseltmelerin, Microsoft’a göre “şimdiye kadar gönderdiğimiz herhangi bir Windows sürümünün en yüksek kalite puanlarını ve ürün memnuniyetini” gören Windows 11’in genel kalite çubuğu tarafından da teşvik edilmesi ihtimali var.genel-20

Bir cevap yazın