ABD akıllı telefon pazarına Apple hakim ve OnePlus zaten Google’ı geçti. Bu tür sonuçlar, Counterpoint’in geçen yılın dördüncü çeyreğinin sonuçlarına ilişkin raporunda bulunabilir.Analistler nicel göstergeler sağlamıyor, ancak ABD’deki akıllı telefon satışlarının bir yıl öncesine göre değişmediğini söylüyorlar.

Apple’ın satışları, şirketin pazarın yarısını (%57) ele geçirmesi sayesinde %17 arttı! Birden fazla kez belirttiğimiz gibi, bu, yeni iPhone 13 serisinin yüksek popülaritesi ile kolaylaştırıldı.

Samsung satışları da arttı, ancak %11 arttı. Aynı zamanda, şirket pazarın sadece %24’ünü işgal etti. Yazarlar, Kore devinin satışlarının Galaxy S21 hattındaki cihazların eksikliği ve Galaxy S21 FE’nin gecikmeli lansmanı nedeniyle kısıtlandığını söylüyor. Şirketin tüm yıl boyunca ABD’de en çok satan akıllı telefonu bütçe Galaxy A12 oldu.

Apple ABD akıllı telefon pazarının yarısından fazlasını ele geçirdi, OnePlus Google'ı geçti ve Motorola rekor kırdı

LG’nin ayrılmasından sonra üçüncü sırayı Motorola aldı. Şirket, tarihinde ABD’de en fazla sayıda akıllı telefon satarak pazarın %9’unu ele geçirmeyi başardı! Ayrıca Moto G Pure, son çeyrekte ABD’deki en popüler üç akıllı telefon arasına girdi.

OnePlus’ın satışları %524 gibi inanılmaz bir artış göstererek şirkete Alcatel ile birlikte pazarda %2’lik bir pay vererek Google’ı geride bıraktı. Aynı zamanda, ikincisi de satışları önemli ölçüde artırdı (%56), bu da yeni Pixel 6 serisinin başarısını kanıtlıyor.İlk altının dışındaki cihazların geri kalanı toplamda sadece %5’lik bir paya sahip.genel-22

Bir yanıt yazın