CLEARWATER, Fla., 24 Ocak 2022 /PRNewswire/ — (ISC)² – sertifikalı siber güvenlik uzmanlarından oluşan dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen derneği – bugün giriş seviyesi siber güvenlik sertifika sınavı pilot programı için kayıtların açıldığını duyurdu. Adaylar sınava kayıt yaptırabilirler. Pearson VUE, (ISC) için özel sınav yönetim sağlayıcısı2veya satın alabilirler. çevrimiçi kurs ve sınav kuponu bir siber güvenlik kariyerine doğru atacakları adıma hazırlanırken.

(ISC) Baş Yeterlikler Sorumlusu Dr. Casey Marks, “(ISC)² giriş seviyesi siber güvenlik sertifikası, dünyanın her yerinde daha fazla profesyoneli iş gücüne dahil etme çabasıyla siber güvenlik alanında ödüllendirici bir kariyere giden açık bir yol oluşturuyor” dedi. )². “Geleneksel olarak BT, siber güvenliğe giden en yaygın yoldur, ancak mesleğe katılan bireylerin %47’si artık BT dışından geldiğinden bu paradigma değişiyor. Bu sertifika ile giriş engellerini ortadan kaldırarak öğrencilerin ve kariyer değiştirenlerin güven inşa edin ve ilk siber güvenlik rollerini daha hızlı elde edin.”

Temel bir sertifika olarak, işverenlere, alana yeni girenlerin, siber güvenlik uzmanları tarafından belirlendiği üzere, bir kuruluşun siber güvenlik ekibine giriş veya alt düzey kapasitede katkıda bulunmak için gerekli becerilere ve bilgiye sahip olduklarına dair güvence vererek siber güvenlik iş gücü açığının kapatılmasına yardımcı olacaktır. sertifika sınavı geliştirme sürecine katılan dünya çapında.

Sınav, adayları güvenlik ilkeleri, iş sürekliliği (BC), olağanüstü durum kurtarma (DR) ve olay müdahale kavramları, erişim kontrol kavramları, ağ güvenliği ve güvenlik operasyonları olmak üzere beş alanda değerlendirir. Bir sınav taslağı her alanın kapsayacağı içerik hakkında daha fazla ayrıntı için kullanılabilir.

Ek olarak, yeni giriş seviyesi yeterlilik, CISSP kimlik bilgilerini almak isteyen adaylar için daha fazla netlik sağlayacaktır. Sertifikayı başarıyla kazananlar, tam (ISC) paketine erişim kazanırlar.2 kariyer yolu boyunca sürekli büyümeyi destekleyen faydalar ve öğrenme fırsatları. Bu tür bir maruz kalma, üyelerin eğitim arayışlarını ilerletmelerine ve nihayetinde CISSP gibi ek sertifikalar kazanmalarına yol açabilir.

Giriş seviyesi sertifikasyon sınavı, pilot sınav yönetim sonuçlarının analizine ve giriş seviyesi sertifikasyon pilot programının devam eden değerlendirmesine bağlı olarak değişebilir.

Eğitim Kursu Mevcut

Giriş Düzeyi Siber Güvenlik Sertifikasyonu pilot sınavına hazırlanmak için adaylar, 25, 26 ve 27 Ocak’ta iki saatlik, eğitmen liderliğindeki üç canlı inceleme oturumundan birini seçebilir. canlı katılamayanlar için oynatma talep edin. Kurs içeriğine isteğe bağlı erişim 180 gün sürecektir.

Her oturum, sertifikanın kapsadığı ana temaları ve uzmanlık alanlarını beş alana ayrılmış olarak inceleyecektir. Ayrıca, adayların gözden geçirmelerine ve gerçek pilot sınava girdiklerinde ne bekleyeceklerine odaklanmalarına yardımcı olan örnek sorulara erişimi de içerecektir. Adaylar ayrıca gözden geçirme oturumu için bir tamamlama sertifikası alacaklardır.

İnceleme oturumları olabilir şimdi rezerve Canlı eğitmen liderliğinde veya önceden kaydedilmiş kendi hızınızda format seçeneği ile 225 $ karşılığında. Paket, giriş seviyesi bir siber güvenlik pilot sınav kuponu içerir. Eğitim kursu isteğe bağlıdır ve sınava girmek için gerekli değildir.

Yeni sertifika pilot programı hakkında daha fazla bilgiyi şu adreste bulabilirsiniz: https://www.isc2.org/Notice/New-Cert.

Hakkında (ISC)²

(ISC)², güvenli ve emniyetli bir siber dünyaya ilham vermeye odaklanan, kar amacı gütmeyen uluslararası bir üyelik derneğidir. En çok beğenilen Sertifikalı Bilgi Sistemleri Güvenlik Uzmanı (CISSP®) sertifikasıyla tanınan (ISC)², güvenliğe bütünsel ve pragmatik bir yaklaşımın parçası olan bir kimlik bilgileri portföyü sunar. 160.000’den fazla güçlü üyeliğimiz, fark yaratan ve endüstrinin ilerlemesine yardımcı olan sertifikalı siber, bilgi, yazılım ve altyapı güvenliği profesyonellerinden oluşmaktadır. Vizyonumuz, hayırsever vakfımız aracılığıyla genel halkı eğitme ve onlara ulaşma taahhüdümüzle desteklenmektedir – Siber Güvenlik ve Eğitim Merkezi™. (ISC)² hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.isc2.org, bizi takip edin heyecan veya bizimle bağlantı kurun Facebook ve LinkedIn.siber-1

Bir yanıt yazın