Jodie Whittaker'ın 13. Doktoru endişeli bir ifadeyle sonik tornavidasını havaya kaldırıyor.

Bu temelde Doctor Who hayranlarının son birkaç haftadır neye benzediği.
resim: BBC

Her ne zaman Doktor Kim hazır yeni bir Doktor at, internet her zaman çılgın öneriler ve çoğu zaman asla gerçek gibi görünmeyen tuhaf “sızıntılar” ile dolup taşar. Ancak Doktor Kim fandom doğru bakıyor en showrunner Russell T Davies’in dönüşü—ve 14. Doktor gelecek yılın 60. yıl dönümüne zamanında varıyor—dizi kendini en tuhaf söylentilerden birine kaptırdı.yıllarda karşı karşıyayız.

Haftalar boyunca, hafta sonları çılgınca bir köpürerek, Doktor Kim Fandom, dizinin uzun zamandır gördüğü en yaygın söylentilerden birinin konuşulmasıyla sarsıldı. iddia edilen popüler Gallifreybase gibi hayran forumlarında faaliyet gösteren sızdırıcılar, Jodie Whittaker’ın Doktor olduğu zamanının doruk noktası için çılgın bir söylentiye işaret etti, bu söylenti, sıkı hayran çevrelerinin dışından alındı ​​ve hatta tartışıldı. ulusal İngiliz televasyon. Ancak her ne kadar büyük bir söylenti çıkarsa da, bu aynı zamanda Davies’in 2009’da geride bıraktığı şova geri döndüğü gerçeğinden bir şekilde daha saçma geliyor. Bilmeniz gerekenler – ve bunun ne kadar olası olabileceği. .

14. Doktoru Kim Oynayabilir?

Peki herkesi telaşa sokan ne oldu? kimliği Jodie Whittaker’ın yerine sonraki olarak, 14. Doktor’un enkarnasyonu (bu 14’ten önceki diğer enkarnasyonlar) da mevcut tabii). göz önüne alındığında geri dönen Davies ayarlandı resmi görevine başlamak ile Doktor KimKasım 2023’teki 60. yıl dönümü, mevcut söylenti, diğer son söylentilerin üzerine geri dönüyor. Doktor Kim Davies’in 2024’teki ilk sezonunda 15. Doktor’a dönmeden önce, bir dizi yıl dönümü özel bölümünde Doktor’u oynayacak büyük bir isim arıyordu. ancak, ortaya çıkan söylenti Kim Hayranları çılgına çeviren kişi David Tennant’tan başkası değil kim Zaman Lordu olarak geri dönecek.

10. Doctor’u tekrar oynamak yerine—bu, kelimenin tam anlamıyla, dizinin 2008’deki “Journey’s End”de zaten yaptığı bir şey—Tennant’ın Doktor’un tamamen yeni bir 14. enkarnasyonunu oynayacağı iddia ediliyor. Bilinmeyen gizemli nedenlerle geçmişinden bir yüze sahip olan, muhtemelen bu iddia edilen özel oyunlar boyunca oynayacak ve 2024’te Doktor’u düzenli olarak oynayacak gerçek bir yeni rejenerasyon için zamanında çözülecek bir gizem.

Var mı Doktor Kim Canon Bunu Açıklayabilir mi?

Bu, bir aktörün ilk dönüşü olmayacaktı. ile Doktor Kim büyük ölçüde, Elbette. Colin Baker, bir yıl sonra Altıncı Doktor olmadan önce 1983’teki “Arc of Infinity”de Zaman Lordu Komutanı Maxil’i canlandırdı ve Peter Capaldi’nin On İkinci Doktoru Doktor’un neden daha önce tanıştığı bir adamın yüzünü seçtiğine ünlü bir şekilde değindi, Capaldi’nin 2008’deki “The Fires of Pompeii”deki karakteri Caecilius, en son bedenlenmeleri için iki rejenerasyonu daha sonra öğrenmek için bir ders olarak. Ama o istemek İlk kez bir Zaman Lordu’nun daha önceki bir yenilenmede daha önce yaşadıkları bir benzerliğe dönüştüğünü görüyoruz.

Bununla birlikte, yeterli uygulama ile Zaman Lordlarının rejenerasyonları üzerinde bir düzeyde etkiye sahip olabileceklerini ve hemen sonrasında serbest kalan artık hücresel enerji ile hızla form değiştirebileceklerini biliyoruz. Tennant’ın kendi 10. doktoru, ilk hikayesi “The Christmas Invasion”da ve daha sonra daha önce bahsedilen “Journey’s End”de, yenilenmesinden sonraki 15 saat içinde kopmuş bir eli kanal tarafından ölümcül bir yara aldıktan sonra potansiyel yenilenmeyi geciktirdi.onun yenileyici enerjisini ling içine o kopmuş eli, kendi suretinde yarı insan, yarı zamanlı bir Lord “Metakrisis” yaratarak. klasik Doktor KimDördüncü Doktor’un Zaman Lordu arkadaşı Romana, serinin 16 ve 17. sezonları arasında yenilenmeyi seçti ve sonunda Lalla Ward’ın karakteri Prenses Astra’nın “The Armageddon Factor”daki benzerliğine karar vermeden önce bir dizi vücudu “deniyordu”. ” Romana’nın bir yıl önce tanıştığı kişi.

Yani gibi değil Doktor Kim Doktor’un neden yeni-eski bir yüze sahip olduğunu açıklamanın bir yolunu bulamazdı. Özellikle de, bu iddia edilen söylentinin açıkladığı gibi, Tennant, 10. Bahsedilen…

Gerçekten Ne Kadar Olası?

Doktorun Geleceği Tuhaf Bir Söylenti İle Parçalanıyor başlıklı makale için görsel

resim: BBC

… Asıl cevap muhtemelen hayır ve bu sadece bir hayran kitlesi—garip dönemde sıkışmış “mevcut” dönem için bir yıldan fazla beklemek zorunda kalmanın Doktor Kim Jodie Whittaker ve showrunner Chris Chibnall ile bitiyor ve yeni bir tane başlıyor – süreçte biraz çılgınca gidiyor. Tennant, elbette, zamanına geri dönmekten korkmadı. Doktor Kim ilk ayrıldığından beri geçen yıllarda. Dizi için 10. Doktor’u yeniden canlandırdı’ 50. yıl dönümü özel“Doktorun Günü” ve o zamandan beri yıllar içinde karakteri seslendirmek için geri döndü Big Finish’teki sesli maceralarda.

Ancak Tennant’ın yardımcı malzemede geçmişteki rolünü yeniden canlandırması ile TV’deki son Doktor olarak geri dönmesi arasında çok büyük bir fark var.. Ve bu söylentinin, BBC’nin bu konuda hiçbir şey söylememesiyle, olağan hayran çevrelerinin bile dışında bu kadar yüksek düzeyde ilgi toplamayı başardığını düşünürsek, muhtemelen resmi bir sıfatla inkar etmeye bile değmez. Bu ve “David Tennant, Doktor Kim şovu kurtarmak için” Daha önce bir söylentiydi, birinin üzüldüğü en son yaratıcı karar ne olursa olsun dövülmek. Tüm bunların saçma sapan bir saçmalık olup olmadığını zaman gösterecek, ama anlamayın. fazla biz tahammül ederken heyecanlı daha fazlasını öğrenmek için uzun süre beklemek sonraki Doktor hakkında.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsiniz yenisini buradan al.genel-7

Bir cevap yazın