Geçen Ekim ayında Utah’taki Lehi tesisini TI’ye satan Micron, ABD’de yeni, muhtemelen daha modern bir tesis inşa etmek istiyor. En azından, böyle bir niyet söylentilerle ona atfedilir. Aynı söylentilere göre, yeni Micron fabrikasının yeri olarak Teksas, Austin şehri seçilebilir.

Micron’un şu anda Virginia’da iki, Idaho’da bir, ayrıca Singapur’da dört, Tayvan’da dört, Çin’de bir ve Japonya’da bir fabrikası var. Kaynak, Micron’un Dallas’ın banliyölerinde Teksas’ta bir fabrikası olduğunu hatırlatıyor, bu nedenle bu durum şirkete yabancı değil. Resmi olmayan bilgilere göre, Micron başlangıçta Kuzey Carolina’ya baktı, ancak daha sonra görünüşe göre planlar değişti.

Micron geçen yıl mevcut tesislerini genişletmek ve modernize etmek ve muhtemelen ek tesisler inşa etmek için yaklaşık 150 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. İnşaatla ilgili nihai kararın ne zaman verileceği ise henüz bilinmiyor. Micron’un uzmanlığı göz önüne alındığında, fabrika açıkça DRAM bellek veya NAND flash bellek üretecektir.

.genel-22

Bir cevap yazın