Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, oyun kazanmak için oyun konseptiyle ilgili heyecanını dile getiren en son endüstri figürü. Artık dikkatini ağırlıklı olarak blok zinciri ve kripto ile ilgili projelere çeviren seri girişimci, oyunun kazanma vaadi konusunda iyimser ve sadece birkaç yıl içinde oyun dünyasına hükmedeceğini tahmin ediyor.

tarafından bildirildiği gibi İş İçeriğiOhanian, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bölümde blockchain teknolojisinin oyundaki potansiyel kullanımlarını tartıştı. Nerede Olur Podcast’i.

Ohanian podcast’te, “İnsanların %90’ı, o zaman için uygun şekilde değer verilmedikçe bir oyun oynamayacak” dedi. “Beş yıl içinde, zamanınıza gerçekten değer vereceksiniz ve reklamlar için hasat edilmek veya gerçekte sahip olmadığınız aptal çekiçleri satın almak için dolarlar için satılmak yerine, zincir üzerinde eşdeğer bir oyun oynuyor olacaksınız. aynı derecede eğlenceli, ama aslında değer kazanacaksınız ve hasat eden siz olacaksınız.”

Oyun kazanmak için oynayın, normal bir oyun içi para birimi yerine genellikle kripto jetonlarını kullanın; bu, oyuncuların oyun içi kazançlarını teorik olarak gerçek dünya para birimiyle değiştirebilecekleri anlamına gelir. Şu anda kategorideki en popüler başlık, RONIN kripto para birimi için Axies’in alınıp satılabileceği Pokemon benzeri bir oyun olan Axie Infinity’dir.

Axie’nin oyun içi ekonomisi, bir araştırmaya göre şimdiden sorunlarla karşılaşıyor. Business Insider raporuBu, oyuncuların kazançlarını oyuna geri yatırmak yerine nakit olarak çekmeleri nedeniyle, oyundan elde edilen getirilerin zamanla yavaş yavaş azaldığını iddia ediyor. Oyun aynı zamanda 300$ civarında bir minimum katılım payına sahiptir, bu birçok oyuncu için giriş için yüksek bir engeldir ve düşük seviyeli oyuncular genellikle asgari ücretin oldukça altında kazanır.

Oyun kazanmak için oyun kavramına ilgi duyduğunu ifade eden diğer endüstri figürleri arasında Take-Two başkanı Strauss Zelnick, EA CEO’su Andrew Wilson ve blok zincir oyunları hakkındaki yorumları oyuncuların uzaklaşacağını tahmin ettiğinde tartışmalara yol açan Square Enix CEO’su Yosuke Matsuda yer alıyor. “eğlenmek için oyna” dediği şeyden.oyun-1

Bir yanıt yazın