BMW Group, Mini Cooper SE olarak da bilinen efsanevi Mini Electric alt kompakt modelinin tamamen elektrikli versiyonu için ön siparişleri almaya başladığını duyurdu.

Aralık ayında, bazı bayiler bu model için ön siparişleri açtı bile. Ancak aynı bayiler, nihai fiyatın değişebileceği konusunda uyardı. Artık her şey resmileşti. Mini.ru web sitesinde kompakt hatchback Mini Cooper SE (Mini Electric) siparişi verilebilir. Başlangıç ​​fiyatı 3.600.000 ruble.

Yetkili: Rusya'da elektrikli Mini Cooper SE için siparişler kabul edilmeye başlandı

Otomobil üreticisi ayrıca Rus lansmanı ile ilgili diğer önemli detayları da duyurdu. BMW Group’un basın servisine göre, Rusya’da 250 otomobillik sınırlı bir parti satışa sunulacak. Araç, 3 yıl veya 60.000 km boyunca resmi bayilerde ücretsiz servis hizmeti sunmaktadır. Modelin Rusya için üretimi Mart 2022’de başlayacak.

Yetkili: Rusya'da elektrikli Mini Cooper SE için siparişler kabul edilmeye başlandı

Mini Cooper SE, 184 beygirlik bir elektrik motoru aldı. (270 Nm), 0’dan 60 km/s hızlanma 3,9 saniyede ve 0’dan 100 km/s hızlanma 7,3 saniyede. Toplam kapasitesi 32,6 kWh olan pil, 215 km menzil sağlıyor (NEDC test döngüsüne göre). Sürücünün yoğunluğunu bağımsız olarak değiştirebileceği kurtarma modu desteklenir.

Üreticinin vaat ettiği gibi, temel donanımda bulunan elektrikli otomobil, halka açık şarj istasyonları için bir Tip 2 kablo ve çeşitli tiplerdeki prizler için üç soketli bir mobil şarj cihazı da dahil olmak üzere gerekli tüm şarj türlerini içeriyor. Pil şarj süresi 11 kW AC ile %10’dan %80’e 2,5 saattir. 50 kW DC şarj istasyonu ile bu süre 35 dakikaya indirilmiştir.

Yetkili: Rusya'da elektrikli Mini Cooper SE için siparişler kabul edilmeye başlandı

Rus kullanıcılara iki varyasyon sunulur – gelişmiş ekipmanlarla ayırt edilen Klasik ve Elektrikli. Elektrikli otomobilin Classic versiyonunda hemen LED farlar ve LED stop lambaları, 8,8 inç Mini Visual Boost multimedya sistemi, ısıtmalı deri spor direksiyon simidi, dinamik hız sabitleyici, kablosuz şarjlı telefon, iç aydınlatma paketi, konforlu erişim ve daha birçok özellik bulunuyor. Diğer özellikler.

Elektrikli versiyon ayrıca geri görüş kamerası, park asistanı, Mini navigasyon sistemi, Nappa deri direksiyon simidi, deri spor koltuklar ve iç kaplama şeritleri içerir.

.genel-22

Bir cevap yazın