Yazıcınızın mürekkep kartuşlarının aslında içlerinde çipler olduğunu biliyor muydunuz? Bu kartuşlar, yazıcınızın mürekkebini tutmaktan daha fazlasını yapar ve içlerindeki yongalar, orijinal bileşenler olduklarını doğrulamaya yardımcı olmak için kimlik doğrulama amacıyla kullanılır ve ayrıca yazıcının ne kadar mürekkep kaldığını bilmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Ne yazık ki, devam eden küresel çip sıkıntısı nedeniyle, bunun artık yazıcı mürekkep kartuşlarını da etkilediği görülüyor. konulu bir duyuruda Canon Avustralya’nın web sitesi, şirket, kıtlık nedeniyle artık çipsiz toner kartuşları üreteceklerini açıkladı.

Canon’un açıklamasına göre, “Müşterilerimizin bir baskıyı kaçırmamalarını sağlamak için Canon, toner kartuşlarını tedarik edebilmemizi sağlamak için çip eksikliği konusunda yenilikler yaptı. Canon, çipsiz toner kartuşları üretmeye başladı. Müşterilerimizin deneyimlerinde bazı kaçınılmaz, ancak küçük değişiklikler olsa da, yine de normal şekilde yazdırabileceksiniz.”

Canon, çip üretimi tekrar rayına oturana kadar bunun yalnızca geçici bir çözüm olacağını belirtiyor. Ancak bu arada, kullanıcıların bu çipsiz kartuşları kullanmaya çalıştıklarında karşılaşacakları hata mesajlarıyla başa çıkmak için Canon, web sitesinde kullanıcılara şimdilik bu sorunu nasıl gidereceklerini gösteren bir kılavuz yayınladı.

dosyalandı gadget’lar. Canon ve Yazıcılar hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: neowin.netgenel-1

Bir cevap yazın