Bloomberg editörü Mark Gurman’ın yeni bir gönderisine göre, Apple bu yıl Mart ayında ilk büyük etkinliğine ev sahipliği yapacak ve önceki etkinlikler gibi etkinlik sanal olacak.

Rapor, yaklaşmakta olan iPhone SE’nin bu yaklaşan teknoloji devi etkinliğinde tanıtılabileceğini ve basın toplantısının en önemli haberi olarak görüneceğini gösteriyor. Apple, Mart veya Nisan aylarındaki etkinliklerde yeni ürünler piyasaya sürme konusunda bir geçmişe sahiptir.

Önceki sızıntılara dayanarak, iPhone SE 2022, tasarım açısından şu anda mevcut olan modele benzer ancak daha iyi özelliklere sahip olacak. Bir iPhone 8 gibi görünecek, ancak modern bileşenlere sahip olacak. Telefonun 4.7 inç Retina HD LCD’nin yanı sıra yerleşik parmak izi sensörlü bir Hone düğmesine sahip olması bekleniyor. Büyük olasılıkla, LCD ekranlı ve ana ekran düğmeli son Apple akıllı telefon olacak.

3GB RAM ile birlikte Apple’ın A15 SoC’si tarafından desteklenecek ve 4GB RAM’e sahip bir Plus varyantı da olabilir. Apple’ın en ucuz 5G akıllı telefonu olacak.

JP Morgan analistleri, yeni 5G iPhone SE akıllı telefonun 399 dolara perakende satış yapmasını ve 1,5 milyara kadar yeni Android kullanıcısının çekilmesine yardımcı olmasını bekliyor.

genel-22

Bir cevap yazın