Bir telefon sahibi için beklenmedik bir yazılım güncellemesi şeklinde bir sürpriz almaktan daha heyecan verici ne olabilir. Bu, zaten desteğini kaybetmiş bir Android serisi için iki katına çıkıyor. Google. Söz konusu seri Pixel 3 ve bu seride Pixel 3 ve Pixel 3 XL bulunuyor.

İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen hattın, son güncellemesini Ekim 2021’de Android 12’nin yayınlanmasından sonra alması gerekiyordu. Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcılarına, kullanıcıları rahatsız edebilecek son hataları ortadan kaldıracak bir güncelleme daha vaat etti. cihazın

Ancak Google, Pixel 3 hattı için son gönderimini yayınlamadan önce bile, Google’ın geçen gün yayınladığı Ocak güvenlik güncellemesi sırasında, değişiklik listesi Pixel 3 ve 3 XL’nin “acil aramaları engelleyen sorun için bir düzeltme aldığını belirtti. bazı üçüncü taraf uygulamalar yüklenirken belirli koşullar.”

Bu, Pixel 6 ve Pixel 6 XL dahil olmak üzere Pixel el cihazlarının acil durum 911 araması yapmasını engelleyen kötü şöhretli hatadır. Sorun, Microsoft Teams uygulamasının yüklü olduğu az sayıda Pikselde oluşur. Etkilenen telefonlar Android 10 veya sonraki sürümleri çalıştırıyor. Telefonunuz Android 9 veya önceki bir sürümü çalıştırıyorsa yine de 911’i arayabilirsiniz. Güncelleme, SP1A.210812.016.A2 yapı numarasıyla bu hafta kullanıma sunuluyor.

Güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini şuraya giderek görebilirsiniz: Ayarlar > sistem> Sistem güncellemesi.Bu düzeltme ayrıca Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a (5G), Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya da gönderiliyor. Ancak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun güncellemeyi bu ayın sonlarına kadar almasının beklenmediğini unutmayın.telefon-1

Bir cevap yazın