Güney Koreli bir araştırma laboratuvarı Perşembe günü dünyanın ilk laboratuvarını başarıyla geliştirdiğini söyledi. kıtalararası Bir felaket durumunda iletişim kurmaya yardımcı olacak 5G uydu ağ sistemi.

ile birlikte geliştirilen 5G uydu çoklu ağ sistemi Avrupa Birliği Devlet tarafından finanse edilen Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (ETRI), uzak bölgelerde veya afetlerde iletişim hizmetlerine izin vermek için 5G ağlarını uydu ağlarına bağlar.

Yonhap haber ajansına göre yeni sistem, 5G şebekelerine göre daha geniş hizmet kapsamı sunan uydu şebekesini kullanarak, 5G baz istasyonunun az olduğu veya hiç olmadığı bölgelerdeki kişilere iletişim sağlıyor.

Araştırma laboratuvarı, bununla çalıştığını söyledi. AB Kıtalararası 5G uydu ağ sistemini geliştirmek için üç yıl boyunca çalıştı ve geçen yıl Ekim ayında Fransa’daki CEA-Leti laboratuvarına bağlanmayı başardı.

Bu arada, 5G mobil ağlarındaki akıllı telefon kullanıcılarının sayısı, hizmetin 2019’da ticarileştirilmesinden bu yana ilk kez Kasım ayı itibarıyla 20 milyonu aştı.

Bilim ve BİT Bakanlığı verilerine göre, geçen yıl Kasım ayında toplam 5G kullanıcı sayısı 20.19 milyona ulaştı ve ülkedeki toplam 72.57 milyon mobil aboneliğin yaklaşık yüzde 28’ini oluşturdu.

FacebookheyecanLinkedin


.genel-9

Bir cevap yazın