Mumlar, 31 Aralık 2021'de Hollywood, California'da Hollywood Walk of Fame'deki yıldızının yanındaki geç aktris Betty White'ın anma töreninde yanıyor.

Mumlar, 31 Aralık 2021’de Hollywood, California’da Hollywood Walk of Fame’deki yıldızının yanındaki geç aktris Betty White’ın anma töreninde yanıyor.
Fotoğraf: Robyn Beck / AFP (Getty Resimleri)

Aşı karşıtı aktivistler, 31 Aralık’ta 99 yaşında vefat eden sevilen oyuncu Betty White hakkında geçtiğimiz günlerde yalanlar yayarak geçirdiler. Ancak internetteki söylentilerin aksine Betty White, covid-19 güçlendiricisi aldıktan sonra ölmedi. atış.

“Betty evinde uykusunda huzur içinde öldü. White’ın menajeri Jeff Witjas, “İnsanlar onun ölümünün üç gün önce bir güçlendirici iğne vurulmasıyla ilgili olduğunu söylüyor ama bu doğru değil” dedi. Yahoo Eğlence.

“Doğal sebeplerden öldü. Witjas, ölümü politize edilmemeli – yaşadığı hayat bu değil,” diye devam etti Witjas.

Witjas, White’ın eceliyle öldüğünü doğrularken, konuyla ilgili yorum yapmadı. İlişkili basın Beyaz’ın bir destek alıp almadığına dairr vurdu. Her iki durumda da, covid-19 aşılarının hem güvenli hem de etkili olduğu gösterilmiştir.

Aşı karşıtı pislikler, White’ın ölümünden sadece birkaç gün önce 28 Aralık’ta bir covid-19 aşısı olduğunu iddia ederek, öldükten hemen sonra komplo teorilerini başlattı. üzerinde dolaşan ekran görüntüleri Facebook iddianın göründüğü “Crow River Media” adlı bir şeye bir bağlantı ekleyin, ancak hiçbir kanıt yok orijinal makale bir güçlendirici hakkındaki iddiayı içeriyordu.

Facebook iddiası, White’dan “Sağlıklı yiyin ve tüm aşılarınızı alın. Bugün daha yeni güçlendim.”

Covid-19 aşısı güçlendirici çekimler yapıyor gibi görünüyor büyük fark Hastalığa yakalanan kişilerin yeni ortaya çıkan omikron varyantından ciddi şekilde hastalanıp hastalanmadıklarıyla ilgili. Örneğin, Moderna güçlendiricisi alan kişiler, nötralize edici antikor seviyelerinde 37 kat artış gördüler.

ABD Pazartesi günü rekor sayıda yeni enfeksiyon bildirdi ve tarihte ilk kez bir milyondan fazla vaka görüldü. ABD gördü 1.045.968 vaka Kesin olmak gerekirse, Yeni Yıl tatili boyunca biriken davaların birikmesi nedeniyle muhtemelen yapay olarak yüksek bir rakam.

Yeni vakalar için yedi günlük ortalama, enfeksiyonları izlemenin tartışmasız daha doğru bir yolu şu anda 494.660 – hala şaşırtıcı derecede yüksek bir rakam. Ülke ayrıca Pazartesi günü hastalıktan 1.343 yeni ölüm bildirdi.

.genel-7

Bir cevap yazın