Netflix'in dördüncü sezonu olan Cobra Kai'nin ana kadrosunu çeşitli karate pozlarında gösteren bir poster.

resim: Netflix

Tüm hesaplara göre, Netflix’in kobra kai Kulağa oldukça harika bir şey gibi geliyor, eğer tamamen çılgınca görünüyorsa. kadar takip Karate çocuk franchise Daniel LaRusso (Ralph Maccio), Johnny Lawrence (William Zabka) ve dövüş sanatları proteinlerinin maceralarına devam ederek dördüncü sezonunu Yeni Yıl Arifesinde bıraktı. Geçen sezonun sonunda John Kreese ve Cobra Kai dojo’nun geri dönüşünü gördükten sonra, Daniel ve Johnny eski kötü adamı alt etmenin tek yolunun olduğuna karar verdiler. takım kurmaktı ve öğrencilerini birlikte eğitir.

Tüm ekip kurmalarda olduğu gibi, düşmanlardan müttefiklere giden yol oldukça engebeli olabilir. Ile konuşmak Haftalık eğlence dördüncü sezonda spoiler içeren bir konuşma için, Macchio ve Zabka sezon boyunca ilişkilerinin gidişatı hakkında konuştular. Danny ve Johnny, Kreese ve Cobra Kai’nin gitmesi gerektiği konusunda hemfikirdir, ancak yöntemin nasıl en büyük çatışma kaynağıdır. Her iki oyuncu da karakterleri için dövüş sanatları yaklaşımları konusunda çatışmanın önemli olduğunu hissetti: Danny’nin savunmacı Miyago-Do stiline karşı Johnny’nin saldırganlığa dayalı Eagle Fang stili. Özellikle Zabka, başlangıçta bir çatışma olmasaydı bunun “dürüst olmayan” olacağına inanıyordu: “İkisi de bagajlarıyla geliyorlar, yani elbette mayınlar olacak.”

Bu bagaj kısmen ilgili çocuklarına borçlu olabilir. Danny, oğlu Anthony’nin (Griffin Santopietro) bir zorba olduğunu ve kızı Sam’in (Mary Mouser) Johnny’den Kartal Dişi öğrendiğini öğrenir. Her ikisi de yutulması gereken acı haplardır, ancak Macchio’ya göre Sam rakibinin öğretilerini kabul etmek en büyüğü olabilir. Danny’yi “mükemmel bir ebeveyn olmasa da sevecen bir ebeveyn” olarak görüyordu ve Johnny’nin onun yerine etkili bir şekilde geçmesini görmek, bir babanın biraz gücenmesine neden oldu. Ancak Johnny, Miyagi-Do’yu Miguel’e (Xolo Maridueña) öğreten Danny hakkında da benzer hisler besliyor; Johnny artık gerçek oğlu Robby’ye (Tanner Buchanan) Kreese tarafından eğitim verildiği için bir oğlu gibi seviyor. Bu noktada, eski zorba, bir oğlunu daha kaybetmemek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, bu da pek de iyi olmayan şekillerde kendini gösteriyor. “Aşırı düzeltiyor,” diye onayladı Zabka, “Miguel’e değer veriyor ve bu bağı kaybetmekten korkuyor.”

Danny ve Johnny's Enemies-to-Friends Arc konulu Cobra Kai'nin Ralph Macchio ve William Zabka adlı makalesi için resim

Sorunlarına rağmen, her iki adam da kısa sürede tarzlarını değiştirmeleri ve diğer kişinin nereden geldiğini görmeleri gerektiğini fark eder. Johnny’nin güverteyi kumladığı sahneyi çekerken Zabka, “karakterin evrimi olarak bunun ne kadar havalı olduğunu fark etti… Johnny’nin kalbini açması ve burada öğrenecek bir şey olduğunu görmesi gerçekten önemliydi.” Aynen buldu kendisi için önemliydi, çünkü sahnenin Johnny’nin Miyagi’nin hayatını kurtarmasından bu yana ne kadar ilerlediğini gösterdiğini fark etti. Karate Çocuğu II.

Ancak ikili arasındaki bu barış kısa sürer. Beşinci bölümde, iki dövüşçü öğrencilerine kimin yönteminin öğretileceğine karar vermek için karşı karşıya gelir. Senaryoyu okuyacakları için heyecanlı olan ikili, maçın berabere biteceğini görünce şaşırdılar. Anticlimactic, belki, ama ortak showrunner Josh Heald, beraberliğin nasıl olması gerektiğini açıkladı. Hem Danny hem de Johnny, kimin daha iyi karateye sahip olduğu konusunda çok “tutkulu”, ancak şovun felsefesi “keşif” üzerine kurulu. [how] daha iyi değil, sadece farklı. Birbirlerinin karatesini keşfederek ve ustalarının karatesini kendi yorumlarıyla bu kadar ileri gittikten sonra, bu tema tekrar tekrar gider.

Doruk noktası olan All Valley Şampiyonası sırasında, öğrencilerinin daha fazla stil öğrenerek daha iyi dövüşçüler haline gelebileceğini fark eden Danny’dir. Bununla, Johnny’den özür dilemek için şaşırtıcı bir hamle yapar ve hatta ortaklıklarına yeni “Miyagi-Fang” adını verir. Macchio olay yerinde satılması gerektiğini ve kesilmesini istediğini açıkça kabul etti, ancak Heald onu içeride tutmak için güçlü bir dava açtı. Şimdi satıldı, Macchio Danny’ye sadık olmaya ve o anda kulağa tuhaf gelmeye karar verdi. “Neredeyse söylemekte zorlanıyorum gibi [’Miyagi-Fang’] yüksek sesle,” dedi, “ve sonra onu ‘sadece bugün için’ olarak etiketliyorum.”

Zabka’ya gelince? Onu sevdi ve Johnny için “bir teslimiyet ve büyüme anı” buldu. “Sanırım devam eden bir çalışma olduğunu kabul etmeye başladı…Yanıldığınızı kabul etmek, muhtemelen bir insan olarak yapılması en zor şeylerden biridir, özellikle de yolunuza bu kadar bağlıyken.” Ama sonunda arkadaş olduklarına göre her iki adam için işler nasıl sarsılacak? Bunun için beşinci sezona kadar beklemesi gerekecek.

kobra kai şimdi Netflix’te çıktı.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsiniz yenisini buradan al.

.genel-7

Bir cevap yazın