Alan Moore'un Efsanevi Mucize Adam Koşusu Bir Otobüse Başlıyor başlıklı makale için resim

resim: Garry Leach

Eski süper kahraman Miracleman hayranları için son birkaç yıl çalkantılı geçti. 1954’te Mick Anglo tarafından yaratılan ve orijinal adı Marvelman olan karakter, hakları alındıktan sonra bile kaybedildi. sonunda Marvel’a satıldı 2009’da. Çizgi roman dünyasına geri dönüp dönmeyeceği ya da ne zaman döneceği belli değildi, ama bu hafta Zamansız #1 Michael Moran’ın bir şekilde Marvel Evreni’ne gireceğine dair şok edici bir alayla sona erdi.

Ancak bunun gerçekleşmesinden önce, Mucize Adam’ın halkın gözüne geri dönmesi gerekiyor. Bu nedenle Mucize Adam Otobüs, kahramanın yerine 40. yıldönümünü kutlamak için tasarlanmış bir en iyi hit koleksiyonu yazar Alan Moore’dan yeniden başlatın. Moore’un karakterdeki görev süresi, yapısökümcü almak konseptin yükselmeye başladığı bir zamanda ve şimdi hepsi toplanıyor. Buna Alan Davis, Garry Leach ve John Totleben gibi sanatçılarla yaptığı 1982 ve 1985 koşuları da dahildir. A1 Eskiz defteri ve 1984 Marvelman Özel. Görünüşe göre Moore olmayan tek çalışma 2014’ten geliyor: Grant Morrison ve Joe Quesada’nın Yepyeni Mucize Adam 2014’ün sonunda vuran tek atış.

Sanatçı Kevin Nowlan'ın Marvel'in Mucize Adam Omnibus'u için, Mucize Adam'ı New York'un üzerinde gezinirken gösteren kapak resmi.

resim: Kevin Nowlan

Miracleman, haklarını elde ettiğinden beri Marvel için zor bir karakter oldu. Gaiman ve Image’den Todd McFarlane’in karakter hakları için dahil olduğu uzun yasal savaş, yıldız gücünün zamanla ve Marvel bunu yapabildiğinde fışkırdığı anlamına geliyordu. çizgi romanları yeniden yazdır Moore ve Gaiman’ın koşularından, bu koleksiyonların piyasaya sürülmesi yıllar aldı. 2013 yılında Gaiman ve sanatçı Mark Buckingham fırsat verildi 1990’ların bittiği yerden devam etmek için… ama bu planlar sessizce gitti. Miracleman’i nasıl bir gelecek bekliyor? Belli değil, ancak karakterin hayranları için, umarım bu omnibus Eylül’de piyasaya çıktığında o topu tekrar yuvarlar.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsiniz yenisini buradan al.

.genel-7

Bir cevap yazın