CDC Güncelleme Rehberi başlıklı makalenin resmi, Covid-19 Hastalarının Asemptomatikse Sadece 5 Gün İzole Etmeleri Gerektiğini Söylüyor

Fotoğraf: Thomas Kienzle / AFP (Getty Resimleri)

Anmak artan bilimsel bilgi covid-19 ve azgın omicron varyantı olan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, virüs testi pozitif çıkan kişiler ve enfekte olduğu doğrulanan biriyle temas halinde olanlar için izolasyon ve karantina yönergelerini değiştirdi.

içinde duyuru Pazartesi günü, CDC, covid-19’lu kişiler için önerilen izolasyon süresini, o sırada asemptomatik olmaları durumunda 10 günden beş güne kısalttı. Bununla birlikte, bireyler yine de doğumdan sonraki beş gün boyunca maske takmak zorundadır. izolasyon süresi sona eriyor Virüsü başkalarına geçirme riskini azaltmak için başkalarının yanındayken.

CDC, “Değişiklik, SARS-CoV-2 bulaşının çoğunluğunun hastalığın başlangıcında, genellikle semptomların başlamasından 1-2 gün önce ve 2-3 gün sonra meydana geldiğini gösteren bilim tarafından motive edildi” dedi. . “Bu nedenle, testi pozitif çıkan kişiler 5 gün tecrit edilmelidir ve o sırada asemptomatikse, başkalarına bulaşma riskini en aza indirmek için 5 gün maskelemeye devam edebilirlerse izolasyondan çıkabilirler.”

Sağlık kuruluşu, covid-19’a maruz kalan kişiler için önerilen karantina süresinde de değişiklikler yaptı.. Çoğu zaman birbirinin yerine kullanılsa da, “izolasyon” ve “karantina” temel farklılıklar. Olarak açıkladı CDC tarafından, herhangi bir semptomunuz olmasa bile, covid-19 ile enfekte olduğunuzda izole edersiniz. Bu arada, sen virüse maruz kaldığınızda veya covid-19 olduğu bilinen biriyle yakın temas kurdunuz, ancak enfekte olup olmadığınızı bilmiyorsunuz.

CDC, covid-19’a maruz kalan insanlar için bir dizi yeni rehberlik sundu. Aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • olanlar aşılanmamış veya altı aydan daha uzun bir süre önce ikinci mRNA aşısını (Pfizer veya Moderna) almış olanlar ve güçlendirici bir atış almadım beş gün karantinaya alınmalı ve beş gün daha maske takılmalıdır.
  • olanlar Johnson & Johnson aşısını iki aydan daha uzun bir süre önce aldı ve güçlendirici bir atış almadım beş gün karantinaya alınmalı ve beş gün daha maske takılmalıdır.
  • olanlar bir güçlendirici atış aldı karantinaya alınması gerekmez ancak maruz kalındıktan sonra 10 gün maske takılmalıdır.

CDC, beş günlük bir karantina mümkün değilse, maruz kalan kişilerin 10 gün boyunca maske takması gerektiğini söyledi. Buna ek olarak, sağlık kurumu, maruz kalan herkesi, maruz kaldıktan beş gün sonra bir covid-19 testi yaptırmaya çağırdı. Semptom geliştirmeleri durumunda, CDC “negatif bir test semptomların COVID-19’a atfedilemediğini doğrulayana kadar derhal karantinaya almalarını” tavsiye ediyor.

CDC direktörü Dr. Rochelle Walensky yaptığı açıklamada, omikron varyantının hızla yayıldığını kabul etti ve “toplumumuzun tüm yönlerini etkileme potansiyeline” sahip olduğunu doğruladı.

Walensky, “CDC’nin izolasyon ve karantinaya ilişkin güncellenmiş önerileri, virüsün yayılması ve aşılama ve takviye dozlarının sağladığı koruma hakkında bildiklerimizi dengeliyor” dedi. “Bu güncellemeler, insanların günlük yaşamlarına güvenle devam edebilmelerini sağlıyor.”

Walensky, önlemenin virüse karşı en iyi tepki olduğunu ekledi ve halkı aşı olmaya, destekleyici aşı yaptırmaya ve önemli ve geniş alanlarda yaşıyorlarsa halka açık kapalı ortamlarda maske takmaya teşvik etti. yüksek topluluk iletimi. Ayrıca insanlara bir araya gelmeden önce covid-19 testi yaptırmalarını tavsiye etti., bir şey o zor olabilir Şu anda, kliniklerde evde yapılan testler ve testleri yoğun talep gören tatil sezonu nedeniyle.

Eğer benim gibiyseniz, bu oldukça çok güzelsin her zaman akılda tutulması gereken rehberlik. Karmaşık, ama yine de koronavirüs de öyle. Anahtar, yeni rehberliği herkesin kolayca hatırlayacağı veya anlayabileceği bir şekilde iletmek olacaktır. O zamana kadar, bu makalenin yanı sıra bu makaleyi de yer imlerine ekleyeceğim. CDC’nin duyurusu.

.genel-7

Bir cevap yazın