Şu anda Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 Home veya Pro’nun lisanslı ve etkinleştirilmiş bir kopyasını çalıştırıyorsanız Windows 10’u nasıl ücretsiz edineceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

NOT: Lisanslı sürüm kullanmıyorsanız ücretsiz olarak yine de windows 10 ‘u kurabilirsiniz ama bu belli süreliğine olacak ve belli özelliklerinden faydalanamacaksınız.

1. Ücretsiz windows 10 indir. Sayfasına gidin.

2. Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeyi mi istiyorsunuz? başlığı altında, Aracı şimdi indir‘i ve Çalıştır‘ı tıklayın.

3. MediaCreationTool isimli araç inmiş olacak. Programı çalıştırın. (Microsoft’un yaptığı son güncelleme ile aracın ismi şu an bu şekilde)

4. Kabul Et diyerek devam edin.

5. Yükseltmekte olduğunuz tek bilgisayarın bu olduğunu varsayarak, bu bilgisayarı şimdi yükselt öğesini seçin. (Farklı bir makineyi yükseltiyorsanız veya sıfırdan windows 10 kuracaksanız en az 8gb’lık boş bir USB bellek kullanmanız gerekecek. Bunun için başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur’u seçin ve yükleme dosyalarını kaydedin.)

6. Gerekli yönergeleri izlemey devam edin.

7. Bu bilgisayarı şimdi yükselt yaptıysanız. Ayarlar Güncelleme ve Güvenlik > Etkinleştirme seçeneğine gidin ve Windows 10 için bilgisayarınızın lisanslanmış olduğunu görmüş olacaksınız.

8. Sıfır kurulumlarda ilk etapta ürün anahtarı sorulduğunda lisans anahtarını girmeyiniz. Ürün anahtarı yok kısmını seçerek devam ediniz daha sonra windows 10 başladığında 7. maddedeki kısma gelerek lisans girişinizi yapınız. Böylelikle sorunusz bir şekilde windows 10’ununuzu lisanslamış olacaksınız.

NOT: Windows 7 veya 8 Home lisansınız varsa, yalnızca Windows 10 Home’a ​​güncelleme yapabileceğinizi, Windows 7 veya 8 Pro’nun ise yalnızca Windows 10 Pro’ya güncellenebileceğini unutmayın.

Bir cevap yazın