WhatsApp son gelen güncellemler neler? WhatsApp’ta toplu resim silme nasıl yapılır? WhatsApp süreli mesajlaşma nasıl yapılır? WhatsApp mesajların güvenliğini nasıl alabilirim? WhatsApp aynı resimlerden nasıl kurtulabilirim?

1- Toplu Resim Silme Özelliği

WhatsApp ülkemizde en popüler mesajlaşma uygulamarında biri her gün belki yüzlerce binlerce mesajlaşan kullanıcılar vardır.

Mesajların yedeklenmesi, istenmeyen mesajların silinmesi özellikle gelen-giden iletilen resimlerin aynı resim olsa da hafızada tutulması sorun oluşturmaktaydı. Son güncelleme ile aktif olan özellik ile artık resimlerle ilgili sıkıntı bir nevi giderilmiş olacak. Yeni özellik ile aynı resimler gruplandırılarak toplu olarak silinebilecek.

2- Süreli Mesaj

WhatsApp kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına; mesajları uçtan uca şifreleyerek göndermekte gibi tedbirlerini almakta. Tabi ki kimse %100 güvenlikten söz edemez, bu sebeple WhatsApp yapmış olduğu son güncelleme ile “Süreli Mesaj” uygulamasını getirdi. Bu özellikle birlikte mesajlarınız 7 günlük bir süre ile hafızada saklanmakta ve süre sonunda silimekte. Peki bu özelliği kullanmak için ne yapılmalı?

Süreli Mesaj Özelliğinin Kullanılabilmesi için;

  • Kullanıcılar arasında (mesaj gönderen ve alan) bu özelliğin aktif halde olması gerekli.
  • Özellik aktif duruma geldikten önceki mesajlar için geçerli olmuyor. Dikkat edilmesi gereken işte burası, çünkü istemeden silmek istemediğiniz mesajlarınız silinebilir.

Bir cevap yazın