Microsoft Xbox konsolları için kendini güncellemeye devam ediyor. Son geliştirdiği konsol ile artık iPhone ve iPad’lerinizden Xbox oyunları oynayabileceksiniz.

Bu, başka birinin TV izlemek istemesi durumunda veya TV erişimi mümkün olmayan örneğin farklı başka bir odaya gitmek istediğinizde veya dışarıda faydalı olacaktır. Sistem Steam oyunlarını bilgisayarınızdan mobil cihazınıza aktarmanıza izin veren Steam Link gibi diğer akış uygulamalarına benziyor. Ancak, bunun xCloud’dan farklı olduğunu unutmamalıyız.

Bilmeyenler için Microsoft’un xCloud’u, buluttan oyun akışı sağlar ve aylık abonelikle istediğiniz kadar oyunu yayınlamanıza olanak tanıyan Xbox Game Pass Ultimate gibi hizmetler tarafından kullanılır. Bu akış sürümü yalnızca Xbox’ınızda zaten sahip olduğunuz oyunları yayınlamanıza izin verir.

Microsoft’un sonunda iPhone veya iPad kullanıcıları için Xbox Game Pass Ultimate hizmetini başlatması bekleniyor, ancak App Store’un hala kısıtlayıcı yapısı göz önüne alındığında, Microsoft’un özel bir uygulama yerine bir web hizmeti sunarak geçici bir çözüm bulabileceği duyumlar arasında.

Bir cevap yazın